Hlavní obsah

Na Sicílii mluví o apokalypse. Při noční bouři zahynulo 12 lidí, devět bylo z jedné rodiny

Na Sicílii si bouřka vyžádala dalších více než deset obětí. (Video: Martin Zíta, AP)

 

Reklama

4. 11. 2018 13:21

Extrémně deštivé a větrné počasí, které už přes týden sužuje Itálii, zasáhlo v noci na neděli Sicílii a vyžádalo si dalších 12 obětí na životech. Informovala o tom agentura ANSA.

Článek

Devět mrtvých členů jedné rodiny včetně dvou malých dětí našli záchranáři v zaplaveném domě v obci Casteldaccia poblíž Palerma. Další dva lidé zemřeli poblíž Agrigenta, když jejich auto strhl proud vody.

Na Sicílii vyrazil italský premiér Giuseppe Conte, aby se osobně seznámil s rozsahem škod.

Počet obětí bouřek a dešťů se za poslední týden v Itálii vyšplhal už na tři desítky. Pozornost se v minulých dnech upírala zejména na sever země, nyní ale extrémně deštivé počasí sužuje zejména Sicílii.

„Potkala nás strašná tragédie,“ řekl italským médiím starosta městečka Casteldaccia Giovanni Di Giacinto. Právě v tomto městečku se v noci kvůli bleskovým záplavám vylila z břehů říčka Milicia a zaplavila dům, kde se v té době sešla na večeři širší rodina. Uvnitř se utopilo devět lidí, včetně dvou dětí ve věku jeden a tři roky.

Další muž zemřel v noci v sicilské obci Vicari v autě, jeden člověk se ještě pohřešuje.

Apeninský poloostrov sužují v posledních dnech velmi silné deště a bouřky, vítr v místech dosahoval rychlosti až 180 kilometrů v hodině.

Civilní obrana popsala poslední vlnu bouřek jako jednu z nejsložitějších meteorologických situací v posledních šedesáti letech a situaci na severu země v sobotu označila za apokalyptickou. Některé vesnice odřízly sesuvy půdy od světa, nefunguje tam elektřina, někde neteče ani voda.

Meteorologové očekávají déšť a bouřky i v neděli, zejména ve střední a jižní Itálii.

Zasaženou oblast na severu země, konkrétně Benátsko, by měl později v neděli navštívit ministr vnitra Matteo Salvini. Premiér Conte odjel na Sicílii.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované