Hlavní obsah

Moje místa: Osudová střelba v srpnu 1968 i vražedná tajemství Orlíku. S reportérem Josefem Klímou za dramatickými momenty jeho života

(Video: Blanka Kubíková, Seznam.cz)

V anketě popularity televizních osobností kdysi předběhl i Karla Gotta. Investigativní novinář Josef Klíma natočil stovky reportáží, napsal desítky scénářů a knih. Jeho novinářskou kariéru diváci dobře znají. Ale jaký je, když není v práci?

Článek

„Tamhle jsem se topil, když mi bylo deset let - a tam se topil můj syn, když mu bylo dvanáct,“ ukazuje na břehu Berounky Josef Klíma, když nás provází rodnými Dobřichovicemi. Jeho rodina tam žije už pátou generaci a Josefův dědeček měl v tomto středočeském městě i zájezdní hostinec.

Investigativní novinář se v místní hospodě představí i jako zdatný klavírista a zpěvák. „Pro mě je to strašné osvěžení, to mě nabíjí,“ říká.

Rozhovor s Josefem Klímou: Čekal jsem, že se z Kajínka stane celebrita

(Video: Jiří Kubík)

S Josefem se podíváme i do pražské Vinohradské ulice, kde se v osudový den srpnové okupace v roce 1968 podruhé narodil.

„Jednadvacátého srpna jsme s houslistou Honzou Hrubým skončili před rozhlasem. Shora jely ruské tanky, a když přejely, zjistil jsem, že vedle mě je na zdi domu řada vstřelů, jak to nějaký Mongol pokropil, a o kus dál vynášeli holku, která byla mrtvá,“ vzpomíná.

Dlouholetý novinář také zavzpomíná na některé kauzy a místa, která významně promluvila do jeho života. Jedním z nich je i Orlická přehrada a případy pětice sériových vrahů ze začátku 90. let.

„Tady na Orlíku jsem natáčel, když odtud lovili sudy s mrtvolami. O kus dál na Vystrkově explodovala auta, zastřelili tam podnikatele Petra Šebestu, Radovan Krejčíř tam má dodnes svou vilu. A dneska tu také hledám tajemství jedné mrtvoly, která tady vyplavala," svěřuje se Klíma na břehu přehrady.

Matador české žurnalistiky s novinařinou rozhodně přestat nehodlá. Pro Televizi Seznam natáčí pravidelný pořad Záhady Josefa Klímy, který můžete sledovat každou neděli od 20.00 na celoplošné Televizi Seznam.

Minulost muže obviněného z útoku na Kvitovou i chlebíčková aféra v době protektorátu:

(Video: Seznam.cz)

Kde a proč Josef slaví se sousedy „předštědrý” den? Čím pravidelně „štve“ svého oblíbeného hostinského? A jak ho vidí jeho dlouholetý kamarád herec Boleslav Polívka? Podívejte se na Moje místa s Josefem Klímou v úvodním videu.

Pořad Moje místa sledujte premiérově každý pátek od 20:00 na celoplošné Televizi Seznam.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Staňte se fanouškem Seznam Zpráv na Facebooku.

184x
Anna zensky spartakus
9. 9. 2018
110x
Anna zensky spartakus
9. 9. 2018
91x
Anna zensky spartakus
9. 9. 2018
85x
Anna zensky spartakus
9. 9. 2018

Doporučujeme

Další zprávy

Reklama