Hlavní obsah

Pardubice vymění parkovací automaty, nové přijmou platební karty

Foto: Getty Images

Ilustrační foto.

Reklama

18. 8. 2020 23:14

Nové parkovací automaty v Pardubicích nainstaluje dodavatel na přelomu září a října. Umožní platbu nejen mincemi, ale i platební kartou či chytrým telefonem.

Článek

Staré automaty budou fungovat, dokud nebude instalace nových dokončená. „Až bude všech 85 automatů nainstalováno, v jednom okamžiku je spustíme. Staré automaty odvezeme na ekologickou likvidaci,“ řekl náměstek primátora města Petr Kvaš (ODS). Ten odhaduje, že v polovině října už budou nové automaty v provozu.

Nový automat, do kterého musí řidič zadat SPZ automobilu, už byl v testovacím provozu v Polabinách. Podle Kvaše se osvědčil. Za všech 85 parkovacích automatů město zaplatí 18,5 milionu korun.

Nové automaty jsou první etapou chytrého parkování ve městě. Radní již schválili dodavatele systému, který bude sledovat obsazenost parkovacích míst, a tento týden také dodavatele informační platformy.

„Třešničkou na dortu bude mobilní aplikace, která řidiče navede na volná parkovací místa. Bude trvat nejméně rok a půl, než se celá instalace provede. Součástí celého komplexu bude dispečink v dopravním podniku, kde se počítá s vybudováním velínu,“ řekl Kvaš.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované