Hlavní obsah

Povodí Vltavy kvůli opravě mostu upustí nádrž České údolí

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

26. 8. 2020 18:26

Povodí Vltavy upustí kvůli opravám silničního mostu nádrž České údolí na jižním okraji Plzně. Se snižováním hladiny nádrže na řece Radbuze až téměř o tři metry pod běžnou provozní úroveň začnou vodohospodáři 1. září.

Článek

„Na běžnou úroveň by se měla přehrada opět vrátit během listopadu. Bude to ale záležet na hydrologické situaci v povodí,“ informoval mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán.

O snížení hladiny vody požádala vodohospodáře Plzeň prostřednictvím své příspěvkové organizace Správa veřejného statku města Plzně, která je investorem rekonstrukce silničního mostu v okrajovém městském obvodu Litice. Snížení hladiny vody v nádrži je nezbytné pro provedení oprav nosných pilířů mostu.

Mimořádnou manipulaci s nádrží schválil krajský úřad. Správa veřejného statku musí dodržet podmínky ochrany přírody, zejména zajistit biologický dozor a případný transfer nalezených zvláště chráněných druhů živočichů.

Oprava silničního mostu v Liticích je jednou ze stěžejních letošních investic Plzně do oprav mostů. Za opravy lávek a mostů zaplatí v tomto roce Plzeň přibližně 67 milionů korun, z toho přes 43 milionů má stát rekonstrukce mostu v Liticích. Oprava zahrnuje kompletní výměnu nosné konstrukce mostu. Most také bude mít oproti původnímu navíc chodník pro pěší, a bude proto přibližně o dva metry širší. Pro veškerou dopravu je uzavřen od března do 1. listopadu.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované