Hlavní obsah

„Profíci, za ty prachy,“ chválí Novotný hasiče a policii, kteří řeší podezřelou obálku

Foto: Tomáš Svoboda, Seznam Zprávy

Pavel Novotný je v současnosti pod policejní ochranou.

Reklama

28. 5. 2020 20:18

Na úřadu starosty městské části Praha-Řeporyje za ODS Pavla Novotného zasahovali ve čtvrtek večer hasiči a policisté. Důvodem byla podezřelá obálka, která starostovi na úřad dorazila.

Článek

O zásahu informoval server Novinky.cz. Podle něj zasahující chemici hasičského záchranného sboru obálku ohledali, zrentgenovali a poté odvezli. „Byla tam nalezena podezřelá obálka. Policie si na místo vyžádala naše chemiky,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka pro ČTK. Mluvčí policie doplnila, že podezřelá zásilka bude poslána na expertizu.

Sám starosta městské části Pavel Novotný, který má momentálně přidělenou policejní ochranu, událost zatím odmítl kvůli bezpečnosti pro Seznam Zprávy komentovat. Na svých sociálních sítích ale už začal na účet zásahu vtipkovat: „Člověk vyhlásí svým dobrovolným hasičům cvičení a hned jsou toho plné noviny.“

O chvíli později přidal i poděkování zasahujícím jednotkám: „Rád bych poděkoval @PolicieCZ a @HasiciPraha za dnešní, opět výbornou práci. Máme skvělou policii a hasiče, profíci, přitom za ty ‚prachy‘. Nesmírně si jejich práce vážím, v poslední době jsem si o tom dost popřemýšlel. Až budu ministr vnitra, reformuji to, ale všechny si nechám.“

Starosta Řeporyjí i jeho rodina čelí již delší dobu různým výhrůžkám v podobě vulgárních anonymních dopisů, e-mailů, telefonátů nebo SMS. Novotný některé výhrůžky zveřejňuje na svém twitteru a s nadsázkou komentuje. Letos na jaře dostal policejní ochranu poté, co prosadil v Řeporyjích vznik památníku protisovětským vlasovcům, kteří se podíleli na konci druhé světové války na osvobození Prahy. Rusko je považuje za kolaborantskou ozbrojenou formaci vytvořenou nacistickým Německem.

Policejní ochranu dostali i pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09), kteří v poslední době podnikli kroky kritizované Kremlem. Rusko a jeho přívrženci kritizují Koláře kvůli odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva a Hřiba kvůli rozhodnutí magistrátu přejmenovat náměstí Pod Kaštany, kde sídlí ruská ambasáda, na náměstí Borise Němcova po zavražděném ruském opozičním politikovi.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované