Hlavní obsah

Aš chce vyhláškou zcela zakázat hazard ve městě

Foto: Pixabay.com

Ilustrační foto.

Reklama

16. 6. 2022 22:24

Aš na Chebsku chystá vyhlášku, kterou zcela zakáže hazard ve městě. Týkat by se měla deseti provozoven. Regulací chce radnice přesunout hazard mimo město, u hraničního přechodu budou provozovny dál povolené.

Článek

Především herny jsou ve městě problémem, a to kvůli negativním sociálním a kriminálním jevům, které se na ně vážou. Provoz jednotlivých heren neskončí hned, ale až provozovnám vyprší povolení k provozování hracích přístrojů, které vydává městský úřad na tříleté období. Efekt vyhlášky se tak podle starosty projeví až po čase, tedy zhruba do tří let.

Radnice chce zrušením hazardu v zastavěné části města zvýšit pocit bezpečí. V okolí heren se srocovali lidé sociálně slabí a nepřizpůsobiví a páchali přestupky. Počet heren ale ve městě v posledních letech klesl. Zatímco před 15 lety jich byly v Aši tři desítky, dnes je jich 12.

Regulací částečně klesne v městském rozpočtu výnos z hazardu. „Příjem z hazardu pro město Aš je zhruba 40 milionů korun ročně. Předpokládáme, že výpad bude zhruba 25 procent, tedy deset milionů korun. Největší část příjmu tvoří kasino, které je na státní hranici a to tam zůstane,“ řekl ašský starosta Dalibor Blažek (Místní).

Kasina budou dál povolená u hraničního přechodu v ulici Selbská a na pozemcích v okolí městského obchvatu. Využívají je tam hlavně cizinci, nejčastěji Němci. V plánu tam má soukromý investor postavit velkou hernu s hotelem.

Reklama

Doporučované