Hlavní obsah

Rekonstrukce multioborového pavilonu rychnovské nemocnice vyšla na 60 milionů

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

2. 11. 15:20

Rekonstrukce multioborového pavilonu v krajské nemocnici v Rychnově nad Kněžnou vyšla na více než 60 milionů korun. Budova je zateplená, má vyměněná okna, zmodernizované porodní boxy a zákrokový sál porodnice.

Článek

Jde o první významný krok k celkové modernizaci rychnovské nemocnice, která leží v regionu, kde pokračuje rozvoj průmyslové zóny Solnice - Kvasiny a kde je i závod Škoda Auto ČR.

„Rekonstrukce multioborového pavilonu začala v září 2020 a po 13 měsících se ji podařilo úspěšně dokončit a zkolaudovat. Stavební práce stály celkem 45,6 milionu korun s DPH. Na financování se kraji podařilo získat dotaci ministerstva životního prostředí,“ uvedl první náměstek hejtmana pro investice Pavel Bulíček (Piráti).

Kraj nechal budovu včetně střechy kompletně zateplit, řemeslníci zrekonstruovali také hromosvod, kompletně vyměnili vstupní dveře i okna a ta osadili elektricky ovládanými žaluziemi.

V objektu se souběžně dělala i druhá krajská investice, která vyšla na téměř 15 milionů korun. „Během července se podařilo dokončit modernizaci porodních boxů včetně zázemí a zákrokového sálu rychnovské porodnice. Stavební práce a vybavení interiéru stály téměř 15 milionů korun,“ uvedl radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink (HDK).

Celkové náklady na modernizaci rychnovské nemocnice kraj odhaduje na 865 milionu korun, přičemž dotace státu by měla činit 300 milionů korun, kraj by tak měl zaplatit okolo 565 milionů korun, přičemž bude usilovat o získání dotace. Dokončená rekonstrukce multioborového pavilonu v této celkové sumě na modernizaci nemocnice nefiguruje.

„Projekt za 865 milionů korun počítá s výstavbou nového pětipodlažního pavilonu s urgentním příjmem, operačními sály a ambulantní péčí a zároveň s modernizací tří ze sedmi podlaží stávajícího pavilonu DIGP. Obě budovy budou propojeny, čímž vznikne jeden funkční celek,“ uvedl mluvčí kraje Dan Lechmann.

Kraj si od modernizace rychnovské nemocnice slibuje centralizaci zdravotnické péče, efektivnější využívání personální kapacity bez potřeby jejího navýšení a také úspory. Kraj má nemocnice v Trutnově, Jičíně, ve Dvoře Králové nad Labem a v Náchodě, pod který spadá i rychnovská nemocnice.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované