Čeští hokejisté porazili v Pekingu Rusy. Zvítězili 6:5 v prodloužení

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Na každý nový článek vám budeme posílat upozornění do emailu.

Čeští hokejoví reprezentanti triumfovali nad Rusy.

Čeští reprezentanti zvítězlili v souboji s týmem Ruského olympijského výboru. Favorita olympijského turnaje porazili nakonec díky čtyřem přesilovkovým gólům s výsledkem 6:5 v prodloužení.

Svěřenci trenéra Filipa Pešána si tak po neúspěchu s Dánskem připsali připsali druhou výhru ve skupině B, té první dosáhli také v prodloužení proti Švýcarsku. V dalším průběhu čeká české hokejisty osmifinále, které budou hrát v úterý. Soupeře jim určí nedělní program zápasů na ZOH v Pekingu,

Utkání s hokejisty z Ruska rozhodl gól, kterého v prodloužení dosáhl obránce Libor Šulák. Přesilovky se tentokrát českému výběru dařily, skóroval v jejich průběhu celkem čtyřikrát.

Českému týmu pomohlo především vyloučení Dmitrije Voronkova, který dostal za ostrý faul na Lukáše Sedláka trest na pět minut kombinovaný s osobním trestem do konce utkání. Tuto pětiminutovou přesilovku totiž mužstvo dokázalo gólově využít hned dvakrát. A to když se trefili David Krejčí s Michaelem Špačkem. Následně pak v dalším průběhu vylepšil Lukáš Klok český náskok dokonce na 4:2.

Rusové však následně zkvalitnili svou hru a dokázali vývoj zápasu otočit třemi góly v rozmezí čtyř minut a dvaatřiceti sekund. Češi se však nevzdali a jen půl minuty po Čibisovově trefě na 5:4 se štěstím vyrovnal Tomáš Hyka, který zaskočil ruského brankáře střelou z ostrého úhlu.

Další góly již v základní hrací době nepadly, a tak zápas pokračoval do prodloužení. V něm přišla další česká přesilovka a po dlouhém tlaku skóroval obránce Libor Šulák. Díky tomu Češi po nadmíru dramatickém průběhu utkání porazili ruský tým 6:5 v prodloužení.

I přes dnešní vítězství obsadil český tým ve skupině B třetí místo za Rusy a Dány, kteří překvapivě porazili tým Švýcarska 5:3. Soupeře pro osmifinále se český tým dozví v neděli po odehrání posledních zápasů v základních skupinách.