Hlavní obsah

Ukrajinští vojáci vytvořili z použité munice kopii trůnu ze seriálu Hra o trůny

Ukrajinští vojáci v sobě nezapřeli fanoušky seriálu Hra o trůny. (Video: Milan Šíma, Seznam.cz)

25. 4. 2019 12:17

Vojáci a dobrovolníci, kteří bojovali nedaleko městečka Avdijivka na východě Ukrajiny, zde vytvořili z použité munice trůn, který viděli v seriálu Hra o trůny. Jeho prodejem chtěli získat prostředky na pokračování bojů proti proruským separatistům.

Článek

Trůn váží okolo 600 kg a místo mečů, jako v seriálu, je zhotoven z minometných granátů, nábojů a další munice, kterou můžete najít všude na frontové linii. Plán tvůrců pak byl prodat trůn a získat peníze na válečné výdaje. Vojáci totiž tvrdí, že ukrajinská armáda nutně potřebuje moderní výzbroj.

„Bylo by skvělé, kdyby byl trůn umístěn třeba u vchodu do prezidentského úřadu. Tak by si každý, kdo by tudy prošel, uvědomil, že Ukrajina vždy platí své dluhy,” říká jeden z vojáků v narážce na hlášku ze seriálu.

V plánu už je i výstavba dalšího trůnu. Nemáme ale bohužel informace o tom, jak to s ukrajinským trůnem nakonec dopadlo. Podívejte se ale v reportáži, jak se trůn vojákům povedl.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené