Hlavní obsah

Další konec v ČSSD, odchází šéf Motola Ludvík

Ředitel motolské nemocnice a exministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.

Reklama

16. 5. 15:25
aktualizováno • 16. 5. 18:41

Ředitel motolské nemocnice a exministr zdravotnictví Miloslav Ludvík odchází z ČSSD. Důvodem je vznikající koalice pro komunální volby v Praze, uvedl.

Článek

„Rozhodl jsem se odejít z ČSSD. Rád bych poděkoval za 32 let, které jsem v ČSSD strávil, ale vznikající koalice pro nadcházející komunální volby včetně osoby nového lídra reprezentuje jinou cestu, než kterou bych se chtěl vydat,“ napsal na Twitteru.

Předsednictvo pražské ČSSD minulý týden schválilo koaliční spolupráci se Zelenými a jako společného lídra zvolilo Annu Šabatovou. Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) poté uvedl, že strany chtějí nabídnout sociálně citlivou alternativu pro hlavní město.

Sociální demokraté vládli v Praze v minulém volebním období společně s ANO. Ve volbách v roce 2018 však dostali kandidáti strany pouhých 2,87 procenta hlasů, což jim ke vstupu do městského zastupitelstva nestačilo. Ještě méně hlasů dostali Zelení, které podpořilo 1,84 procenta voličů.

Ludvík je další známá tvář, která opouští barvy ČSSD. V dubnu přerušil své členství Michal Hašek. Jak uvedl pro Seznam Zprávy, chce se věnovat své advokátní kanceláři.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované