Hlavní obsah

Video: Stand by Ukraine. Bono a The Edge koncertovali v kyjevském metru

Bez komentáře: Bono a The Edge z legendární kapely U2 hráli v kyjevském metru. Video: EFE, AP

 

Reklama

9. 5. 2022 10:20

Frontman legendární kapely U2 spolu s kytaristou zahráli v jedné ze stanic metra, které slouží během ruské agrese jako kryt. Do města je pozval prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj.

Článek

„Prezident Zelenskyj nás pozval, abychom vystoupili v Kyjevě jako projev solidarity s ukrajinským lidem, a tak jsme to udělali,“ napsali hudebníci na Twitteru.

Jednašedesátiletá rocková hvězda na nástupišti stanice kyjevského metra předvedla hity jako With or Without You, Desire nebo Sunday Bloody Sunday. Překvapivému koncertu přihlížel malý dav fanoušků, včetně ukrajinských vojáků.

Píseň Stand By Me od amerického soulového zpěváka Bena E. Kinga si s Bonem zazpíval ukrajinský zpěvák Taras Topolja, který je frontmanem populární ukrajinské kapely Antytila.

Všichni její členové se po začátku ruské invaze připojili k ukrajinské armádě. Nedávno ale spojili své síly s britským písničkářem Edem Sheeranem a vydali společný charitativní singl.

Bono při vystoupení vyzdvihl boj Ukrajinců za svobodu a pomodlil se za mír.

„Lidé na Ukrajině nebojují jen za vaši svobodu, bojují za nás všechny, kteří milujeme svobodu,“ řekl přihlížejícím divákům zpěvák. „Modlíme se, abyste si brzy užili trochu toho míru,“ dodal Bono.

Frontman kapely U2 Bono byl za svoji charitativní činnost již několikrát nominován na Nobelovu cenu za mír.

Válka na Ukrajině

Foto: Seznam Zprávy, Shutterstock.com

.

Podívejte se, jak pomoci Ukrajině. Reportéři Seznam Zpráv se už pošesté vydali na Ukrajinu, podívejte se na jejich očitá svědectví z válkou zmítané Ukrajiny. Seznam Zprávy v ukrajinštině (praktické informace, zprávy, příběhy) – Українські новини.

To nejdůležitější k dění na Ukrajině shrnujeme každý všední den v newsletteru Tečka. Přihlaste se k odběru.

Reklama

Doporučované