Hlavní obsah

Zlín vyhlásil soutěž na proměnu prostoru pod sportovní halou

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

19. 11. 2020 21:18

Architektonicko-urbanistická soutěž na proměnu prostoru pod sportovní halou má přinést vznik polyfunkčního stavebního komplexu, který bude přínosem pro centrum a vhodně doplní své okolí funkčně i prostorově.

Článek

Mezi zvažovanými záměry jsou muzeum veteránů, cvičná sportovní hala, objekty pro bydlení i komerční prostory. „Prostor pod sportovní halou chceme využít co nejlépe. Naším cílem je vybudovat v rámci tohoto území funkční veřejný prostor, který přispěje ke zvýšení kvality života obyvatel celého města i čtvrti Letná. V dané lokalitě bychom chtěli navrhnout sportovní, kulturní, bytové i obchodní plochy, aby byl prostor atraktivní po celý den. V prostoru bude rovněž umístěn moderní parkovací dům. Vzhledem k důležitosti tohoto prostoru jsme šli cestou architektonické soutěže, abychom mohli vybrat skutečně to nejkvalitnější řešení,“ uvedl primátorův náměstek Pavel Brada (ANO).

Jde o plochu o velikosti 2,5 hektaru. Území je ohraničeno ulicemi Březnická, Mostní, U Zimního stadionu a sportovní halou. „Jsem přesvědčený, že tato lokalita výrazně zvýší atraktivitu centra města a zároveň vhodně doplní i připravovanou rekonstrukci Velkého kina, které je v blízkém sousedství. Oproti původnímu předpokladu bude poskytnut dostatečný časový prostor pro soutěžící, aby tím nebylo ohroženo množství a kvalita doručených návrhů. Termín odevzdání soutěžních návrhů je stanoven na konec února 2021,“ uvedl primátor Jiří Korec (ANO).

Výsledky soutěže by měly být známé na konci března. O výsledku rozhodnou na základě doporučení poroty radní města.

„V minulosti jsme plochu pod halou odkoupili, a zajistili tak rozvojové území pro město Zlín. Nyní nastal čas zamyslet se nad jejím využitím a citlivě, a v kontextu s okolím, zahájit architektonickou soutěž,“ uvedl náměstek primátora Miroslav Adámek (STAN).

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované