Hlavní obsah
Svět
Zelenskyj: Spojenci by mohli kvůli Izraeli a Íránu omezit pomoc Ukrajině
Spojenci Kyjeva by kvůli současnému izraelsko-íránskému konfliktu mohli snížit podporu Ukrajině. Podle agentury AFP to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Konflikt mezi blízkovýchodními zeměmi vypukl v noci na pátek a pokračuje i dnes. Ukrajina se více než tři roky brání ruské vojenské invazi.
„Rádi bychom, aby se pomoc Ukrajině kvůli tomu nesnižovala. Eskalace na Blízkém východě povede ke zvýšení pomoci Izraeli, možná i na úkor Ukrajiny,“ řekl Zelenskyj na páteční tiskové konferenci.
Ukrajinský prezident podotkl, že pomoc jeho zemi prostřednictvím takzvané koalice ochotných zpomaluje. Je to podle něj tím, že se Evropa ještě nerozhodla, zda bude na straně Ukrajiny stát i bez Spojených států, které po nástupu prezidenta Donalda Trumpa obnovily s Moskvou dialog.