Hlavní obsah

Kultura: Akrobacie mě dostala na vozík, přesto s ní nemůžu přestat. Podívejte se na zkoušku artistů na Letní Letné

(Video: Tereza Willoughby, Seznam.cz)

Francouzská trojice dorazila na festival nového cirkusu s neobvyklou show, kde hlavní roli hraje bagr. Člen Cirque Inextremiste za něj vyměnil svůj invalidní vozík.

Článek

Akrobat Rémi Lecocq cirkusové umění odkoukal od rodičů a pak ho i ve Francii studoval. V jednadvaceti letech se ale zranil při tréninku. Zůstal odkázaný na invalidní vozík, což ho ale neodradilo od toho, aby v akrobatických kouscích pokračoval. „S akrobacií přestat nelze, ani na chvíli mě to nenapadlo,” říká dnes Rémi.

Nové představení Extension vypráví o lidském souboji o moc, o přátelství i o krutosti. „Kamarádi mě jako v legraci strčí do odpadkového koše. Pomstím se jim tak, že z křesla přesednu na bagr. Ze slabého a pomalého se stane mocný, takže nakonec jsme ti špatní všichni,” popisuje artista. Rozhovor se členy souboru sledujte ve videu výše.

Doporučujeme

Další zprávy

  • V Říčanech hoří obchodní centrum

    V Říčanech u Prahy hoří obchodní centrum. Oheň zasáhl minimálně střechu objektu. Na místě jsou desítky hasičů. Jde o bývalý areál lihovaru. Nikdo není zraněn. Požár byl ohlášen před osmnáctou hodinou. „Provádíme pomocí termokamery průzkum pod střechou, vyřezáváme tam otvory a vyhledáváme skrytá ohniska,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

    Více informací v článku

Reklama