Hlavní obsah

Cenami ověnčení Kalle promluvili o soukromí i složení kapely a přidali ukázku akustické show

Nadějná táborská formace Kalle slaví jeden úspěch za druhým. Reportáž z magazínu Slavní. (Video: Dan Sywala, Seznam Zprávy)

 

Reklama

17. 12. 2018 14:24

Domácí alternativní scéna nenabízí mnoho tak respektovaných kapel, jakými jsou táborští Kalle. Těší se až nebývalé úctě hudebních kritiků a jsou držiteli mnoha ocenění. Stejně oblíbení jsou i u promotérů, protože málokdy odehrají koncert, jenž by nebyl nakonec vyprodaný. Exkluzivní rozhovor, po kterém následovala i krátká ukázka aktuální akustické show, přinášíme v reportáži, v níž kytarista David Zeman v úvodu upřesňuje koncept aktuálního akustického turné.

Článek

„Už docela dlouho hrajeme jen ve dvou. Zároveň naše poslední deska Saffron Hills je mnohem více zaranžovaná než naše předchozí album. Proto, aby vše vyznělo, jak má, musíme přidávat naživo stále více techniky. Jenže ve dvou je to celkem náročné, a proto jsme si chtěli od stresujícího pobíhání na pódiu odpočinout, aby se nám to nezprotivilo. Rozšířená sestava nám proto přišla jako ideální řešení,“ upřesňuje David Zeman.

A následně přibližuje dojmy z dosavadních koncertů v Brně a Veselí nad Moravou: „Myslím, že předčily naše očekávání, protože na obou koncertech bylo úplně plno. U prvního koncertu si všechno ještě muselo trochu sednout po všech směrech, což je úplně přirozené, ale i tak jsme byli odměněni až nekritickým potleskem. Takže to bylo hodně přívětivé.“

V této chvíli jej doplnila zpěvačka a životní partnerka Veronika Buriánková: „Bylo to úžasné, i když jsme trochu tušili, do čeho jdeme. Na druhou stranu někteří členové kapely zatím nevystupovali tak často, takže pro ně to byl úplně nový pocit. Zároveň jsme si těmito koncerty dokázali, že se moc těšíme na jarní turné.“

Obě dosavadní desky Kalle získaly hudební ocenění Anděl nebo nominaci na cenu Vinyla, což je na české poměry obrovský úspěch.

„Určitě to ocenění vždy způsobí zvýšenou pozornost, která je pro kapelu důležitá. Nepochybuji, že jsou i lidé, kteří nás díky těmto cenám objevili, ale také se stává, že mnozí návštěvníci vůbec nevědí, že máme nějakou cenu. Nedochází k tomu, že by na nás lidé chodili jen ze zvědavosti, ale vyvíjí se to přirozeně. Zároveň musím uznat, že si vážím podpory hudebních kritiků, protože to jsou lidé, kteří se v tom hodně pohybují,“ zmiňuje Buriánková a doplňuje ji Zeman, protože další ocenění přišlo i ze strany rodného Tábora: „Bylo to pro nás obrovské překvapení, protože se pořád považujeme za žánrovou kapelu, která může být zajímavá jen pro zlomek obyvatel. Tahle cena tak byla obrovským překvapením, protože jsme si neuvědomovali, o co jde, a navíc jsme byli mezi nejmladšími držiteli ceny. Kdykoliv se o nás v předchozích cenách mluvilo, tak se zmiňoval Tábor. Myslím si, že si toho zastupitelé města vážili, a proto ocenili, že naše rodné město takto reprezentujeme.“

Podrobnosti najdete v úvodní reportáži, která je součástí magazínu Slavní. Sledovat jej můžete v premiéře každou neděli od 21 hodin na Seznam TV.

Jak naladit Televizi Seznam? Praktický návod najdete ZDE.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované