Hlavní obsah

Po vstupu na burzu další velký zářez. Eurowag ohlásil miliardovou akvizici

Foto: Eurowag

Ilustrační foto.

Reklama

15. 11. 11:59

Český Eurowag, který nedávno vstoupil na londýnskou burzu, kupuje maďarskou firmu zabývající se správou vozového parku. Transakce vyjde v první fázi zhruba na miliardu.

Článek

Česká společnost Eurowag kupuje maďarskou společnost WebEye Telematics, která se zabývá správou vozového parku. Eurowag o tom informoval v tiskové zprávě.

Eurowag za společnost v první fázi zaplatí 38,5 milionu eur, celkově za firmu do tří let dá maximálně 55,9 milionu eur. V přepočtu jde zhruba o 2,3 miliardy korun.

WebEye v Evropě provozuje komunikaci mezi 57 tisíci nákladními vozy ve středoevropském regionu. Tržby společnosti k prosinci loňského roku činily 16,5 milionu eur a zisk EBITDA 4,3 milionu eur. K uzavření obchodu by mělo dojít v prvním čtvrtletí příštího roku, než věc schválí úřady v Maďarsku a Rumunsku.

Nová řešení umožní snížit počet cest prázdných kamionů a zvýšit bezpečnost na cestách.
Martin Vohánka, zakladatel Eurowagu

„Je mi potěšením oznámit akvizici WebEye, která je v souladu s naší strategií, která započala naším vstupem na (londýnskou, pozn. red.) burzu. Naším cílem je snížit dopad odvětví kamionové dopravy na životní prostředí. Nová řešení umožní snížit počet cest prázdných kamionů a zvýšit bezpečnost na cestách, jelikož správci vozového parku budou mít přehled o stavu jejich vozů,“ uvedl v tiskové zprávě Martin Vohánka, zakladatel Eurowagu. V čele WebEye zůstane Pál Németh, který bude na integraci s Eurowagem dohlížet.

Eurowag založil v roce 1995 pod názvem W.A.G. Martin Vohánka. Dnes je celoevropskou integrovanou platformou pro platby a mobilitu zaměřenou na komerční silniční dopravu. Loni hospodařil se ziskem před splacením úroků, daní a odpisů (EBITDA) zhruba 1,45 miliardy Kč. To byl proti předchozímu roku nárůst o 22 procent. Čisté tržby dosáhly 3,2 miliardy Kč a zisková marže 46 procent.

Zakladatel Martin Vohánka měl před vstupem firmy na burzu v Eurowagu podíl 59,1 procenta, dalších 32,67 procenta měla na konci loňského roku společnost soukromého kapitálu TA Associates.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované