Hlavní obsah

Kancelář po Sobotkovi dostal Babiš, Kalouska střídá Okamura. Kulový blesk začal

Ve sněmovně se ve velkém stěhuje. Indicie najdete v každé kanceláři.

Výměna kanceláří: Babiš po Sobotkovi, Okamura po Kalouskovi, Feri po Babišovi, Pirát po komunistovi...

Článek

Rekordních 122 nových poslanců a devět politických stran a hnutí znamená pro Parlament velké manévry. Usadit všechny politiky do kanceláří tak, aby se vešli a byli spokojeni, je úkol hodný advokáta Radosty z filmové komedie Kulový blesk o dvanáctinásobné směně bytů.

Podívejte se na to, co se teď po volbách a před první schůzí děje v Parlamentu - v dalším díle politického pořadu Sněmovní 4 Václava Dolejšího a Lucie Stuchlíkové.

Nejhůř dopadli sociální demokraté, kteří po dlouhých letech musí vyklidit jeden z malostranských paláců, kde měli kanceláře. Do nich se symbolicky nastěhovali politici z vítězného hnutí ANO.

Více uvidíte v úvodní reportáži.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Zemřel „řezník z Pekingu“, čínský expremiér Li Pcheng

    Ve věku 90 let zemřel v pondělí bývalý čínský premiér Li Pcheng, jemuž je připisována odpovědnost za krvavé potlačení prodemokratických protestů na náměstí Nebeského klidu v Pekingu v roce 1989. Informovala o tom dnes čínská státní média. Expremiér Li podlehl v pondělí krátce před půlnocí v Pekingu blíže neupřesněné nemoci, napsala oficiální agentura Nová Čína.

    Li Pcheng působil ve funkci premiéra v letech 1987 až 1998, od roku 1998 do roku 2003 byl předsedou stálého výboru čínského parlamentu. Po většinu 90. let byl Li druhým nejvyšším představitelem vládnoucí čínské komunistické strany po prezidentu Ťiang Ce-minovi.