Hlavní obsah

Plameny v Kalifornii už usmrtily 25 lidí. Záběry ukazují „ohnivou zemi“

Video zachycuje zaběry z letadla i snímky pořízené lidmi prchajícími před ohněm. (Video: Lukáš Marek, Reuters)

11. 11. 2018 9:54

Na severu Kalifornie našli záchranáři těla dalších 16 obětí rozsáhlého lesního požáru, který oblast již několik dní sužuje. Další dva mrtví byli nalezeni na jihu Kalifornie nedaleko přístavu Malibu u Los Angeles, kde zuří dva jiné požáry, napsal dnes server BBC News.

Článek

Požáry v Kalifornii, které vypukly v pátek a jsou podle agentury AP třetí nejhorší v dějinách tohoto amerického státu, si už vyžádaly nejméně 25 obětí na životech.

Na severu Kalifornie plameny nejvíce zasáhly město Paradise, kde lehlo popelem přes 6700 domů a firemních objektů a obchodů. Úřady nejdříve informovaly o devíti mrtvých v tomto městě a jeho okolí. Některé oběti byly nalezeny uvnitř nebo nedaleko svých ohořelých aut či v troskách a okolí vyhořelých domů, uvedla policie. Na jihu Kalifornie zahynuly dvě osoby.

Šerif okresu Butte County Kory Honea v sobotu uvedl, že policie stále pátrá po 110 lidech. Záchranáři původně obdrželi více než 500 zpráv o pohřešovaných osobách. Úřady se mimo jiné snaží identifikovat ostatky obětí.

Podle místních úřadů se požáry dále šíří kvůli silnému větru a suchu, které v oblasti panuje. Kvůli ohni bylo evakuováno více než tři sta tisíc lidí. Podle webu televizní stanice CNN se vítr v sobotu zmírnil, silné poryvy by se však měly dnes znovu vrátit. Dosahovat by mohly rychlosti až 67 kilometrů za hodinu.

Foto: NASA

Satelitní snímek ukazuje místa na severu a jihu Kalifornie, odkud se požáry v pátek začaly šířit.

V Kalifornii propukl oheň na třech místech. Požár, který od pátku pustoší plážový resort Malibu, je nyní podle BBC až dvakrát větší, jeho plocha činí až 28 tisíc hektarů.

Doporučené