Hlavní obsah

U londýnského Hyde Parku hořel luxusní hotel

Při požáru v centru Londýna bylo v akci na 100 hasičů.Video: Daniel Andrisák

 

Reklama

6. 6. 2018 19:35

V hlavním městě Spojeného království Velké Británie a Severního Irska vypukl ohromný požár. V plamenech se ocitla nově zrekonstruovaná budova luxusního hotelu.

Článek

Více než stovka hasičů zasahovala dnes u požáru luxusního hotelu v centru Londýna. Všechny jeho hosty se podařilo včas evakuovat, zdravotníci na místě neošetřovali žádného zraněného, informoval server listu Evening Standard. Příčina vzniku požáru zatím není jasná.

K požáru pětihvězdičkového hotelu Mandarin Oriental v londýnské části Knightsbridge, který sousedí s Hyde Parkem, vyrazilo kolem 17:00 SELČ dvacet hasičských vozů a zhruba 120 požárníků. Desítky z nich stále zůstávají na místě a hasit budou zřejmě ještě několik hodin.

Z hotelu se podařilo evakuovat včas všechny hosty. Podle serveru Evening Standard mezi nimi byl mimo jiné zpěvák Robbie Williams. „Nepečovali jsme o žádné pacienty, ale zůstáváme z preventivních důvodů na místě,“ uvedli záchranáři.

Hustý černý kouř stoupající ze střechy dvanáctipatrové budovy bylo podle agentury AP vidět na kilometry daleko. Vpodvečer ale z budovy dým stoupat přestal. Ulice před hotelem, významná pro dopravu v centru britské metropole, byla uzavřena. To způsobilo ve špičce značné komplikace.

„Příčina požáru není v tomto stadiu známa,“ uvedl mluvčí londýnských hasičů. Podle očitých svědků citovaných agenturou AP na střeše před vypuknutím požáru pracovali dělníci.

Podle serveru listu Evening Standard prodělal hotel Mandarin Oriental nákladnou rekonstrukci, která byla dokončena teprve v květnu. Za jednu noc se v luxusním hotelu, který se poprvé otevřel v roce 1902, platí 700 liber (20 500 korun) a více.

Reklama

Doporučované