Hlavní obsah

Do jejich říše patří ETA či Datart. Ve Zlíně jsou z nich Podnikatelé roku

Foto: EY

Ve Zlíně získali regionální trofej pro Podnikatele roku šéfové společnosti HP Tronic Daniel Večeřa a Petr Res (na snímku).

Reklama

2. 2. 16:30

Soutěž EY Podnikatel roku zná dalšího finalistu. Ve Zlínském kraji se jimi stali majitelé společnosti HP Tronic Daniel Večeřa a Petr Res. Jejich firma ovládá 15 procent českého trhu se spotřební elektronikou a domácími spotřebiči.

Článek

Firma HP Tronic vznikla v roce 1990 a za 32 let se i díky řadě úspěšných akvizicí stala jedním z nejvýznamnějších hráčů na trhu spotřební elektroniky a domácích spotřebičů u nás i na Slovensku. Zaměstnává více než tři tisíce lidí v Česku a na Slovensku a její roční obrat dosahuje 20 miliard korun. Kromě prodeje spotřební elektroniky jsou aktivní také v oblasti cestovního ruchu a gastronomii.

Firmu vedou Daniel Večeřa a Petr Res, kteří získali titul EY Podnikatel roku ve Zlínském kraji. Oba v 90. letech začínali v HP Tronic jako zaměstnanci. Daniel Večeřa začal pracovat v oblasti financí a účetnictví a Petr Res jako vedoucí prodejny ve Zlíně. Poté, co společnost začala expandovat, pronikat do velkoobchodu a otevírat další prostory, přebral marketingové a komunikační aktivity a následně i obchodní oddělení.

Šéfoval jim zakladatel firmy Milan Hradil. Ten však v roce 1999 zemřel, společnost zdědily jeho manželka a dcery, které však s byznysem neměly zkušenosti. Domluvily se proto s Večeřou a Resem na užší spolupráci – ti do firmy majetkově vstoupili a Večeřa se stal jejím generálním ředitelem. Tou dobou již roční obrat překonával hranici miliardy korun.

„Chtěl bych poděkovat za ocenění EY Podnikatel roku Zlínského kraje, nejen za sebe a kolegu Daniela Večeřu, ale hlavně za celý tým lidí, kteří tvoří společnost HP Tronic.  Je to pro nás všechny velké uznání a zadostiučinění za práci, kterou jsme 30 let věnovali budování firmy v České republice a na Slovensku,“ sdělil své bezprostřední dojmy z vítězství Petr Res.

V průběhu let se společnost HP Tronic i díky řadě úspěšných akvizicí stala jedním z nejvýznamnějších hráčů na trhu spotřební elektroniky a domácích spotřebičů. Provozuje prodejny Datart a Euronics, e-shopy Kasa.cz a Hej.sk a v neposlední řadě jí patří značka ETA a několik dalších.

Kromě toho již od 90. let působí také v cestovním ruchu a gastronomii. Ve Zlíně vlastní restauraci a ve Velkých Karlovicích provozuje resort se čtyřmi hotely, wellness, golfovým hřištěm a sjezdovkou. Pravidelně zde pořádá kulturní a charitativní akce.

Majitelé HP Tronic jsou dalším oceněným podnikatelským tandemem, dvojice podnikatelů zvítězila také ve středočeském kraji.

„Podnikání a řízení firmy ve dvojici mají svá úskalí. Daniel Večeřa a Petr Res se stali spolumajiteli HP Tronic zodpovědnými za její řízení doslova ze dne na den po tragické smrti zakladatele firmy.  Oba svým inspirativním příběhem ukazují, jak překonávat překážky a rozvíjet firmu, což se jim úspěšně daří přes dvacet let,“ říká Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice.

„Sklad firmy v Jirnech využívá nejmodernější technologie, unikátní robotický balicí stroj navíc recykluje veškerý odpad. Přístup podnikatelů k udržitelnosti hrál při rozhodování poroty důležitou úlohu,“ dodala.

Ve Zlínském kraji byl letos vyhlášen v pořadí již devátý regionální vítěz soutěže EY Podnikatel roku a 60% nárůst zde přihlášených kandidátů je důkazem, že schopných podnikatelů je na Zlínsku dost. Každoročně také míchají kartami i v celonárodním finále soutěže. V roce 2016 se EY Podnikatelem roku 2016 České republiky stal Petr Chmela, spolumajitel společnosti Tescoma.

Výsledky národního finále soutěže budou vyhlášeny 1. března 2022. Vítěz z Česka se v červnu 2022 zúčastní celosvětového finále a bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z padesáti čtyř zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku. Seznam Zprávy jsou mediálním partnerem soutěže v Česku.

EY Podnikatel roku

Vítězové regionálních kol EY Podnikatele roku 2021:

Tomáš Čupr (Rohlik.cz) a Václav Navrátil, Martin Dienstbier (DIANA Biotechnologies)

Martin Cígler (Solitea)

Daniel Večeřa a Petr Res (HP Tronic)

Filip Dušek, Elroz Invest

Jiří Kůs, Lucie Konečná (NanoSpace)

Pavel Hrstka (CityZen)

Karel Kadlec (CarTec)

Ladislav Vrána a Jiří Nesvadbík (Neva Žaluzie)

Seznam Zprávy jsou mediálním partnerem soutěže EY Podnikatel roku.

Pomoc proti zdražování – Jak zvládnout krizi

Domácnosti a firmy čelí problémům s vysokou inflací a růstem cen energií. Projekt Seznam Zpráv „Jak zvládnout krizi“ vám nabízí praktické informace, jak ušetřit a jak řešit či snížit dopady zdražování.

Mohlo by vás také zajímat:

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované