Hlavní obsah

MS v hokeji 2019: Jak dopadl světový šampionát na Slovensku a výsledky všech odehraných zápasů

26. 5. 2019
Foto: Barbora Reichova / CNC / Profimedia, Profimedia.cz

Česká hokejová reprezentace.

Reklama

Mistrovství světa v ledním hokeji 2019 letos hostilo Slovensko. Utkání se hrála v Košicích (skupina A) a v Bratislavě (skupina B). Semifinále a finále se odehrála v Bratislavě.

Článek

Po osmi letech se mistrovství světa v ledním hokeji vrátilo zpět na Slovensko. Skupina A se hrála v Košicích, kde zvítězila Kanada, a skupina B, kde byla i česká reprezentace, v hlavním městě Bratislavě. Tady vyhrálo Rusko.

Maskotem hokejového mistrovství světa byl medvěd Macejko, jméno mu vybrali fanoušci na Facebooku.

Pavouk pro play off MS se letos měnil

Letošní šampionát čekala změna v boji o finále. Dvojice pro semifinálová utkání určila ze čtveřice postupujících jejich bilance po základních skupinách podle těchto kritérií. První tým v této bilanci se utkal s posledním a druhý s třetím. Další změna se týká finálového utkání, jehož prodloužení se bude hrát ve třech na každě straně až do rozhodnutí, o vítězi tak nebudou rozhodovat samostatné nájezdy.

Pořadí týmů po základních skupinách pro semifinále MS 2019 – 1. Rusko, 2. Kanada, 3. Česko, 4. Finsko, 5. Švédsko, 6. Německo, 7. USA, 8. Švýcarsko.

Finále a utkání o bronz

Ne 26.5. – 15:45 (o bronz) Rusko – Česko 3:2 sn

Ne 26.5. – 20:15 (finále) Kanada – Finsko 1:3

Konečné pořadí MS v hokeji na Slovensku

1. Finsko

2. Kanada

3. Rusko

4. Česko

5. Švédsko

6. Německo

7. USA

8. Švýcarsko

9. Slovensko

10. Lotyšsko

11. Dánsko

12. Norsko

13. Velká Británie

14. Itálie

15. Francie

16. Rakousko

Z elitní skupiny MS sestupuje Francie a Rakousko, nahradí je Kazachstán a Bělorusko.

Výsledky utkání české reprezentace na MS 2019

Pá 10.5. – 20:15 Česko – Švédsko 5:2

So 11.5. – 20:15 Norsko – Česko 2:7

Po 13.5. – 16:15 Rusko – Česko 3:0

Čt 16.5. – 20:15 Česko – Lotyšsko 6:3

Pá 17.5. – 20:15 Česko – Itálie 8:0

Ne 19.5. – 16:15 Rakousko – Česko 0:8

Út 21.5. – 12:15 Česko – Švýcarsko 5:4

Čt 23.5. – 20:15 (čtvrtfinále) Česko – Německo 5:1

So 25.5. – 19:15 (semifinále) Kanada – Česko 5:1

Ne 26.5. – 15:45 (Bratislava) (o bronz) Rusko – Česko 3:2 sn

Skupiny MS v hokeji 2019

Skupina A (Košice) – Konečné pořadí

1. Kanada – 18 bodů, 2. Finsko – 16 bodů, 3. Německo – 15 bodů, 4. USA – 14 bodů, 5. Slovensko – 11 bodů, 6. Dánsko – 6 bodů, 7. Velká Británie – 2 body, 8. Francie – 2 body

Skupina B (Bratislava) – Konečné pořadí

1. Rusko – 21 bodů, 2. Česká republika – 18 bodů, 3. Švédsko – 15 bodů, 4. Švýcarsko – 12 bodů, 5. Lotyšsko – 9 bodů, 6. Norsko – 6 bodů, 7. Itálie – 2 body, 8. Rakousko – 1 bod

Sestupující z elitní skupiny MS: Francie, Rakousko

Výsledky odehraných zápasů

Pá 10.5. – 16:15 (Skupina A) Finsko – Kanada 3:1

Pá 10.5. – 16:15 (Skupina B) Rusko – Norsko 5:2

Pá 10.5. – 20:15 (Skupina A) USA – Slovensko 1:4

Pá 10.5. – 20:15 (Skupina B) Česko – Švédsko 5:2

So 11.5. – 12:15 (Skupina A) Dánsko – Francie 5:4, sn

So 11.5. – 12:15 (Skupina B) Švýcarsko – Itálie 9:0

So 11.5. – 16:15 (Skupina A) Německo – V. Británie 3:1

So 11.5. – 16:15 (Skupina B) Lotyšsko – Rakousko 5:2

So 11.5. – 20:15 (Skupina A) Slovensko – Finsko 2:4

So 11.5. – 20:15 (Skupina B) Norsko – Česko 2:7

Ne 12.5. – 12:15 (Skupina A) USA – Francie 7:1

Ne 12.5. – 12:15 (Skupina B) Rusko – Rakousko 5:0

Ne 12.5. – 16:15 (Skupina A) Dánsko – Německo 1:2

Ne 12.5. – 16:15 (Skupina B) Itálie – Švédsko 0:8

Ne 12.5. – 20:15 (Skupina A) V. Británie – Kanada 0:8

Ne 12.5. – 20:15 (Skupina B) Lotyšsko – Švýcarsko 1:3

Po 13.5. – 16:15 (Skupina A) USA – Finsko 3:2, pp

Po 13.5. – 16:15 (Skupina B) Rusko – Česko 3:0

Po 13.5. – 20:15 (Skupina A) Slovensko – Kanada 5:6

Po 13.5. – 20:15 (Skupina B) Norsko – Švédsko 1:9

Út 14.5. – 16:15 (Skupina A) V. Británie – Dánsko 0:9

Út 14.5. – 16:15 (Skupina B) Itálie – Lotyšsko 0:3

Út 14.5. – 20:15 (Skupina A) Německo – Francie 4:1

Út 14.5. – 20:15 (Skupina B) Švýcarsko – Rakousko 4:0

St 15.5. – 16:15 (Skupina A) USA – V. Británie 6:3

St 15.5. – 16:15 (Skupina B) Švýcarsko – Norsko 4:1

St 15.5. – 20:15 (Skupina A) Německo – Slovensko 3:2

St 15.5. – 20:15 (Skupina B) Rusko – Itálie 10:0

Čt 16.5. – 16:15 (Skupina A) Kanada – Francie 5:2

Čt 16.5. – 16:15 (Skupina B) Švédsko – Rakousko 9:1

Čt 16.5. – 20:15 (Skupina A) Finsko – Dánsko 3:1

Čt 16.5. – 20:15 (Skupina B) Česko – Lotyšsko 6:3

Pá 17.5. – 16:15 (Skupina A) Francie – Slovensko 3:6

Pá 17.5. – 16:15 (Skupina B) Rakousko – Norsko 3:5

Pá 17.5. – 20:15 (Skupina A) Finsko – V. Británie 5:0

Pá 17.5. – 20:15 (Skupina B) Česko – Itálie 8:0

So 18.5. – 12:15 (Skupina A) Dánsko – USA 1:7

So 18.5. – 12:15 (Skupina B) Lotyšsko – Rusko 1:3

So 18.5. – 16:15 (Skupina A) Kanada – Německo 8:1

So 18.5. – 16:15 (Skupina B) Itálie – Norsko 1:7

So 18.5. – 20:15 (Skupina A) V. Británie – Slovensko 1:7

So 18.5. – 20:15 (Skupina B) Švédsko – Švýcarsko 4:3

Ne 19.5. – 16:15 (Skupina A) Německo – USA 1:3

Ne 19.5. – 16:15 (Skupina B) Rakousko – Česko 0:8

Ne 19.5. – 20:15 (Skupina A) Francie – Finsko 0:3

Ne 19.5. – 20:15 (Skupina B) Švýcarsko – Rusko 0:3

Po 20.5. – 16:15 (Skupina A) Francie – V. Británie 3:4 pp

Po 20.5. – 16:15 (Skupina B) Švédsko – Lotyšsko 5:4

Po 20.5. – 20:15 (Skupina A) Kanada – Dánsko 5:0

Po 20.5. – 20:15 (Skupina B) Rakousko – Itálie 3:4 sn

Út 21.5. – 12:15 (Skupina A) Finsko – Německo 2:4

Út 21.5. – 12:15 (Skupina B) Česko – Švýcarsko 5:4

Út 21.5. – 16:15 (Skupina A) Slovensko – Dánsko 2:1 sn

Út 21.5. – 16:15 (Skupina B) Norsko – Lotyšsko 1:4

Út 21.5. – 20:15 (Skupina A) Kanada – USA 3:0

Út 21.5. – 20:15 (Skupina B) Švédsko – Rusko 4:7

Čt 23.5. – 16:15 (čtvtfinále) Kanada – Švýcarsko 3:2 pp

Čt 23.5. – 16:15 (čtvtfinále) Rusko – USA 4:3

Čt 23.5. – 20:15 (čtvtfinále) Finsko – Švédsko 5:4 pp

Čt 23.5. – 20:15 (čtvtfinále) Česko – Německo 5:1

So 25.5. – 15:15 (semifinále) Rusko – Finsko 0:1

So 25.5. – 19:15 (semifinále) Kanada – Česko 5:1

Ne 26.5. – 15:45 (o bronz) Rusko – Česko 3:2 sn

Ne 26.5. – 20:15 (finále) Kanada – Finsko 1:3

Doporučujeme