Hlavní obsah
Online

Hamáček: Můžeme zavést i zákaz vycházení

Foto: vlada.cz

Ministr vnitra a šéf krizového štábu Jan Hamáček

Reklama

10. 10. 7:01
aktualizováno • 10. 10. 20:32

Dění v souvislosti s koronavirovou epidemií sledujeme v online reportáži.

Článek

Nejdůležitější zprávy

- Ministr vnitra Jan Hamáček nevyloučil zavedení tvrdších opatření včetně částečného zákazu vycházení.

- Premiér Andrej Babiš připustil možnost dalšího lockdownu, ale upozornil, že stejné peníze na pomoc ekonomice jako na jaře už vláda nemá.

- Ministr zdravotnictví Roman Prymula pro ČT řekl, že nárůst případů je enormní. Reprodukční číslo se zvýšilo na 1,4, což indikuje nutnost zpřísnit opatření.

- Vicepremiér Jan Hamáček považuje situaci za alarmující. Je podle něj otázka, jestli stačí zavedená opatření, nebo je čas na radikální omezení po vzoru Izraele.

 • Prezident: Druhý lockdown nebude

  Podle Zemana dojde pouze k omezení aktivit, které nemají souvislost s ekonomikou. Mezi to počítá i provozovatele volnočasových aktivit. „Člověče, nevím, jestli jste někdy studoval vysokou ekonomickou školu a koho jste měl za profesora, ale představa, že ekonomický růst souvisí s posilovnami, je poněkud iracionální,“ řekl prezident v rozhovoru pro MF Dnes.

 • Další rekord tohoto týdne

  Denní rekord padl v tomto týdnu počtvrté za sebou.

  Foto: Ministerstvo zdravotnictví

  Nárůst případů v tomto týdnu.

 • Zvyšují se počty těžce nemocných i mrtvých

  V nemocnicích bylo 1893 pacientů s koronavirem, z toho 412 je ve vážném stavu. V pátek zemřelo v souvislosti s koronavirem dalších 25 lidí, jen za tento týden přes 200, celkový počet obětí se tak zvýšil na 905.

 • Skoro 1400 nakažených v Praze

  V Praze přibylo v pátek dalších 1386 potvrzených případů nemoci covid-19, to je nejvíc od začátku epidemie. Tento týden nárůst nových případů v hlavním městě výrazně zrychlil. V pondělí jich bylo 458, v úterý přírůstek stoupl na 855, ve středu zaznamenaly laboratoře jen mírný pokles na 852 nově nakažených. Ve čtvrtek podle aktuálních a revidovaných údajů laboratoře zjistily 717 pozitivních testů a následující den byla výrazně překonána hranice jednoho tisíce případů covidu.

 • Absolutní rekord 8618 nových případů

  V Česku dál skokově přibývá případů nemoci covid-19. Za pátek laboratoře prokázaly nákazu u rekordních 8618 lidí, nejvíc za jediný den od začátku epidemie v zemi a přes tři tisíce víc než dosavadní maximum ze čtvrtka. Denní rekord padl v tomto týdnu počtvrté za sebou.

  Foto: Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

  Statistika Ministerstva zdravotnictví.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Další články