Hlavní obsah

Pod tlakem dokážu své nápady lépe filtrovat, říká naděje domácí ambientní scény Never Sol

Sára Vondrášková alias Never Sol v rozhovoru pro Televizi Seznam. (Video: Dan Sywala, Seznam Zprávy)

 

Reklama

7. 9. 2019 14:20

Sára Vondrášková alias Never Sol je v Česku uznávanou skladatelkou a zpěvačkou. Na druhou stranu její tvorba se stále drží spíše v intelektuálnějších kruzích a rozhodně neuškodí vyzrálost posluchače. Její nebeský hlas a atraktivní melodii mají šanci zaujmout téměř kohokoliv, ale skutečně proniknout do její tvorby lze až po pochopení jejích inspirací a role na domácí scéně. Před pražským klubem Cross jsem se pokusil její osobnost, hudební vkus nebo inspirace lépe pochopit a přihodili jsme si i její aktuální představu o budoucích plánech.

Článek

Velmi mě potěšilo, kolik jsme se Sárou objevili společných hudebních zájmů. „Nedávno jsem byla na skvělém koncertě kapely BADA, což je teď nová kapela Anny von Hausswolff.“ S touto švédskou varhanistkou jsme pro vás pořídili videorozhovor koncem května.

„Za tu hodinu mě to očistilo a bylo mi úplně skvěle. Taková hudba mi dělá moc dobře,“ říká Never Sol a mimo jiné popisuje i dojmy z nedávných vystoupení, jak po Česku, tak třeba i v Římě. „Každý koncert probíhal jinak. Třeba v Římě jsem měla sólový set, ale tento koncept postupně opouštím. Ráda bych teď hrála více s kapelou a s tou jsem vystupovala jak v Opavě, tak třeba v Plzni. Chci na tom stavět do budoucna, že budeme víc dělat spolu.”

V případě budoucích plánů je to ale směs zdravého tlaku a potřebě kreativní volnosti. „Nechci teď nutně definovat, že bych chtěla tohle a vedle toho tohle. Mám mraky nápadů, které nemám ještě roztříděné. Jenom vím, že chci dělat s kapelou a vím, že se chci věnovat nějaké improvizaci a tvorbě s nástroji, se kterými ještě neumím. Už mám dokonce datum, do kdy by třetí deska měla vyjít. Pomáhá mi to být víc koncentrovaná a nevytvářet milion věcí do šuplíku,“ říká Vondrášková.

Celý rozhovor najdete v úvodním videu. Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované