Hlavní obsah

Péče o lidi s postižením bude v Pardubicích koncentrovaná v jednom středisku

Foto: Unsplash

Ilustrační foto.

Reklama

17. 5. 11:53

Pardubice začnou projektovat centrum sociálních služeb pro lidi se smyslovým a kombinovaným postižením. Vznikne přestavbou a dostavbou budovy v Bělehradské ulici. Odhadované náklady jsou 68 milionů korun.

Článek

Středisko bude poskytovat péči na jednom místě, zatím je rozmístěná po městě. Část služeb už tam teď sídlí. Město vypisuje tendr na projektanta. Na splnění zakázky bude mít 11 měsíců. Stavba by měla začít v roce 2024. Až 85 procent nákladů zaplatí město z evropské dotace.

Projekt navrhne stavební úpravy a přístavbu objektu, aby byl vhodný pro péči o lidi se smyslovým a kombinovaným postižením. Nyní tam působí Péče o duševní zdraví, Středisko rané péče v Pardubicích, Centrum pro zdravotně postižené a seniory Pardubického kraje, HELP Centrum a Audiohelp. Následně by se sem mělo přesunout například Tyflocentrum, Centrum pro dětský sluch TamTam či SONS (Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých).

„Řada klientů má kombinaci několika postižení. Naším cílem je vytvořit moderní centrum, které bude poskytovat na jednom místě komplexní sociální a související služby pro všechny osoby se smyslovým a zdravotním postižením. Klientům chceme nabídnout maximální komfort v prostorách, které budou plně bezbariérové a přizpůsobené jejich potřebám,“ řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký (ČSSD).

Městu se soustředěním sociálních služeb pro postižené na jedno místo uvolní nebytové prostory, které využije jinak. Například mateřská škola na Závodu míru může zvýšit svoji kapacitu, až se Tyflocentrum odtud odstěhuje. V lokalitě se budou stavět bytové domy a místa ve školce bude potřebná, dodal Rychtecký.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované