Hlavní obsah

Jak funguje výuka ve školách

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační fotografie.

Reklama

Další žáci se vrací do školních lavic, Česko se přesunulo do třetího stupně rizika. Odkdy platí další opatření a jaké jsou výjimky?

Článek

Jaká jsou opatření

Od 18. listopadu začali do školy znovu chodit žáci 1. a 2. ročníků základních škol. Fungují také školní družiny a jídelny.

V provozu zůstávají také mateřské a speciální školy. Ostatní žáci a studenti přešli po vánočních prázdninách na distanční výuku podle pátého stupně protiepidemického systému PES.

Výjimku mají studenti středních škol, konzervatoří a vyšších odborných škol, konkrétně ti ze zdravotnických oborů ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb. Tito studenti mají prezenční výuku. Umožněny jsou také individuální konzultace.

Výjimku mají i někteří studenti vysokých škol, konkrétně zdravotnických studijních programů a pedagogických studijních programů. Ve všech školách nicméně platí, že po celou dobu výuky musí mít žáci, studenti i pedagogičtí a nepedagogičtí pracovníci nasazené roušky.

Podmínky se ve školách nerozvolní minimálně do 22. ledna. Do té doby vláda prodloužila všechna stávající opatření. Do stejného dne také trvá nouzový stav, vláda ale bude žádat o jeho prodloužení.

V provozu jsou školní družiny. V nich mají být zachovány homogenní skupiny. Fungují také školní jídelny, které mohou využívat také žáci na distanční výuce. Nesmí se ale potkat se studenty z prezenční formy.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené