Hlavní obsah

Podzimní speciál: Vše, co potřebujete vědět o covidu-19

Foto: Shutterstock.com

Koronavirus v Česku i ve světě opět nabral na síle.

10. 9. 12:41

Odpovědi na otázky, které hledáte v souvislosti s novou vlnou koronavirové epidemie. Podívejte se na aktuální informace k novému typu koronaviru covid-19 od Seznam Zpráv.

Článek

Se začátkem září v Česku i ve světě znovu zesílila epidemie koronaviru. Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co byste pro podzim 2020 v souvislosti s covidem-19 mohli potřebovat.

Nový typ koronaviru se poprvé objevil v Číně ve městě Wu-chan, které se nachází v provincii Chu-pej, v prosinci 2019. Začátkem roku 2020 se začal koronavirus SARS-CoV-2 šířit do celého světa a začátkem února 2020 získal jméno covid-19.

Reprodukční číslo R ukazuje výpočet, kolik dalších lidí v průměru nakazí každý pozitivní případ. Tedy je možné na jeho základě vyvodit, jak by se epidemie mohla v budoucnu šířit. V případě R=1 nakazí každý nakažený jednoho dalšího člověka.

Co všechno by vás mohlo zajímat? Podívejte se zde:

Co je covid-19 a jak se šíří v ČR a ve světě

Jaké jsou příznaky a jak postupovat

Kdy a kde se nechat otestovat

Prevence a ochrana

Aplikace

Omezení a opatření

Léčba a vakcína

Karanténa, chytrá karanténa, chytrá karanténa 2.0 – jaký byl její vývoj?

Škola

Cestování

Finanční náhrady, půjčky a pomoci pro podnikatele

Infolinka ke koronaviru 1221 je k dispozici každý den. V pracovních dnech od 8:00 do 19:00 a o víkendech od 9:00 do 16:30.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené