Hlavní obsah

Koronavirus - nejdůležitější informace: Co s covidem doma, v práci, testy, očkování, školy

10. 9. 2020 12:41
aktualizováno • 6. 4. 20:30

Odpovědi na základní otázky, které hledáte v souvislosti s novou vlnou koronavirové epidemie. Podívejte se na aktuální informace k novému typu koronaviru covid-19 od Seznam Zpráv.

Článek

Nákaza v domácnosti

Podívejte se, co máte dělat, pokud se u vás v domácnosti objeví nákaza covidem-19. Nevíte, kdy začíná být člověk infekční, jak dlouho trvá například ztráta čichu a chuti a je těžší průběh nemoci rychlejší? Nejen na tyto otázky odpovídá průvodce nákazou covidem-19.

Testování ve firmách

Vláda v pondělí 22. března rozšířila povinné testování i na nejmenší firmy, neziskovky a živnostníky. Povinnost pro ně začala platit od 6. dubna. Které firmy a od kdy musí začít testovat a co to obnáší? Podívejte se na otázky a odpovědi k testování ve firmách.

Finanční kompenzace

Na jakou pomoc mají podnikatelé kvůli koronaviru nárok? Vláda zvýšila kompenzační bonus na dvojnásobek. Staré covidové programy nahrazují dva nové: Covid - 2021 a Covid - Nepokryté náklady, podnikatelé si budou moci vybrat jeden z nich.

Návrat žáků do škol

Od 12. dubna se budou ve školách střídat žáci prvního stupně, do školek se vrátí jen poslední ročníky. Jak bude vypadat návrat dětí do škol se podívejte ZDE. Podívejte se na video, jak se budou děti testovat.

Vakcinace v České republice

Kde a jak se registrovat, co online registrace obnáší a především, jaké skupiny se mohou registrovat a otázky a odpovědi k vakcíně naleznete ZDE. Jak probíhá očkování proti covidu-19 v České republice a ve světě? To naleznete v přehledu.

Kde se nechat otestovat

Pokud cítíte příznaky nemoci covid-19, můžete využít jedno z desítek odběrových míst (MAPA) po celé České republice, kde vás otestují.

Co dělat po testu

Máme pro vás návod, jak postupovat v případě, že je výsledek testu pozitivní a jak postupovat, když je výsledek testu negativní, ale stále pociťujete určité příznaky.

Pokud byl váš výsledek testu pozitivní, vyplňte sebereportující formulář, ulehčíte práci hygieně.

Dění kolem koronavirové epidemie v Česku sledujeme každý den v online zpravodajství.

Na další informace, které by vás mohly zajímat, se podívejte zde:

Počty nakažených

Kapacity konkrétního typu péče

Co je covid-19, jeho mutace a jak se šíří v ČR a ve světě

Aktuální opatření, nouzový stav, pandemický zákon

Finanční náhrady, půjčky a pomoci pro podnikatele

Návrat žáků do škol

Jaké jsou příznaky a jak postupovat

Testování a seznam odběrových míst

Očkování a vakcína

Prevence a ochrana

Léčba a kapacita nemocnic

Karanténa, chytrá karanténa – jaký byl její vývoj?

Aplikace

Nový typ koronaviru se poprvé objevil v Číně ve městě Wu-chan, které se nachází v provincii Chu-pej, v prosinci 2019. Začátkem roku 2020 se začal koronavirus SARS-CoV-2 šířit do celého světa a začátkem února 2020 získal jméno covid-19.

Infolinka ke koronaviru 1221 je k dispozici každý den. V pracovních dnech od 8:00 do 19:00 a o víkendech od 9:00 do 16:30.

Sdílejte článek

Reklama

10. 9. 2020 12:41
aktualizováno • 6. 4. 20:30

Doporučené