Hlavní obsah

Z modelky boxerkou? Modřiny zapudruji a je to, říká Sedláčková

Lucie Sedláčková nejen o tom, proč si zamilovala bojový sport.Video: Seznam Zprávy

 

Reklama

9. 6. 2020 10:00

Dříve sledovala boxerské zápasy jenom přes tátovo rameno. Ring jí ale učaroval. Do Ušáku Jaromíra Bosáka zavítala boxerka Lucie Sedláčková.

Článek

Není to úplně neobvyklé, když se pohledná slečna z Děčína rozhodne, že by se chtěla věnovat modelingu a odjede do Prahy. Ovšem aby se rychle s kariérou v nablýskaném světě módy rozloučila a stala se profesionální boxerkou, to je věc výjimečná. Vítejte ve světě Lucie Sedláčkové.

Neměla sny jako její vrstevnice, pokud jde o volbu povolání. Kdysi potajmu sledovala v televizi přes tátovo rameno boxerský zápas. Ačkoli o tomto sportu nevěděla zhola nic, učaroval jí a měla jasno. Budu boxerkou. A dokázala si tuto cestu prosadit, i když maminka nebyla zrovna nadšená. A přes krátkou zastávku v modelingu se nakonec dočkala vytouženého cíle.

Hlavu z toho, že boxerský zápas s sebou přináší i modřiny, podlitiny či oděrky, si příliš nedělá. „Tak to prostě zapudruji a je to,“ říká Lucie s úsměvem. A pokud jde o randění, i to má vyřešeno, protože jejím přítelem se stal její současný trenér a také špičkový boxer Štěpán Horváth. Jak sama říká, asi to ani nemohlo být jinak, protože se víceméně stále pohybuje ve světě boxu a boxerů. Takže najít přítele jinde nepřipadalo v úvahu.

Milovnice filmů o Rockym, o nichž říká, že vlastně ukazují svět ringu takový, jaký je, si vyzkoušela pobyt i práci v zahraničí. První štací byla Anglie, kde se zkoušela prosadit nadvakrát, ale nakonec se stěhovala do klimaticky daleko příjemnější destinace – do Monaka. Francouzská Riviéra nabízí moře, teplo, luxus, ale jak Lucie říká, stejně nemá čas na nic jiného než na trénink. I když, popovídat si v posilovně s Djokovičem nebo Häkinenem také není úplně od věci.

Časy se mění. Dříve, v dobách kdy Lucie boxovala jen amatérsky, byl problém sehnat jí odpovídající soupeřku k zápasu. Dnes je konkurence výrazně kvalitnější a početnější. I tak ale česká profesionálka daleko raději trénuje s muži. A jak by dopadl regulérní zápas s chlapem, byť z výrazně nižší váhové kategorie? „Nevím, bylo by to asi zajímavé,“ usmívá se černovláska z Děčína. Toto i mnohé další si můžete poslechnout a prohlédnout v nejnovějším díle Ušáku.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované