Hlavní obsah
Online

Sledujte, co se právě děje v redakci Seznam Zpráv. Buďte s námi

Foto: Seznam Zprávy

Redaktorka Eva Soukeníková vyrazila na reportáž s mobilním očkovacím týmem. Takhle to dopadlo.

Reklama

3. 12. 0:00
aktualizováno • včera 14:40

Střípky z redakční kuchyně. Postřehy reportérů z terénu. Informace o tom, co pro vás právě připravujeme. Zpravodajové Seznam Zpráv vám v reálném čase poodkrývají, jak vzniká naše zpravodajství.

Článek
 • 18. října: Prezident není schopen vykonávat úřad

  Ze Senátu se přihlásil reportér Jaroslav Gavenda. To důležité, co zaznělo, najdete v tomto článku.

  Foto: Michal Šula

  Předseda Senátu Miloš Vystrčil na tiskové konferenci citoval z dopisu Ústřední vojenské nemocnice. Podle lékařů není prezident Miloš Zeman schopen v současnosti vykonávat funkci.

 • 18. října: Čekáme na zprávu o zdravotním stavu prezidenta

  Reportér Seznam Zpráv Jaroslav Gavenda bude v 17:30 sledovat tiskovou konferenci předsedy Senátu Miloše Vystrčila. Vyjádří se ke zprávě Ústřední vojenské nemocnice ohledně zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana, kterou dnes Senát obdržel (detaily jsme popsali v tomto textu).

  Foto:

  Ústřední vojenská nemocnice zaslala předsedovi Senátu informaci o zdravotním stavu prezidenta. Miloš Vystrčil svolal tiskovou konferenci, na místě je reportér Jaroslav Gavenda.

 • 18. října: Znovu na Hradě, znovu jsme se nic nedozvěděli

  Kancléř Vratislav Mynář svolal tiskovou konferenci, o zdraví prezidenta Miloše Zemana ale nic neřekl. „Bez jeho souhlasu nelze informovat,“ řekl pouze kancléř (více zde). Jeho čtený projev trval čtyři minuty a poté Mynář hned odešel, nepřipustil otázky. Opakovala se tak situace z minulého týdne, kdy Hrad rovněž svolal tiskovou konferenci, na ní přečetla své prohlášení prezidentova manželka Ivana. Ani ona nepřipustila otázky, po třech minutách čtení z papíru odešla (popsali jsme v této zprávě). Tak alespoň fotografie „z místa činu“ od Davida Neffa:

  Foto: David Neff

  Masaryk to vidí. Momentka z oznámení Vratislava Mynáře, po jeho levici mluvčí Jiří Ovčáček.

 • 18. října: Vedení redakce ukončilo pracovní poměr s Jiřím Hoškem

  Vedení redakce Seznam Zprávy se rozhodlo k okamžitému ukončení pracovního poměru s autorem podcastu Angličan a reportérem Jiřím Hoškem. Podrobnosti v této zprávě.

 • 18. října: Hostem Ptám se já byl Miroslav Kalousek

  Hostem pořadu Ptám se já s moderátorkou Veronikou Sedláčkovou byl někdejší ministr financí, bývalý poslanec a expert na fiskální politiku TOP 09 Miroslav Kalousek. Odpovídal na otázky týkající se veřejných financí, povolební situace i Miloše Zemana. Chtěli jsme vědět také to, jestli sám zvažuje se do politiky vrátit.

  „Politikou se neživím, ale dál ji sleduji a komentuji. Nejsem rozhodnutý, jestli se do aktivní politiky chci vrátit, tím méně si mohu být jistý o tom, na jaké pozici,“ reagoval na otázku, jestli sám zvažuje kandidovat na prezidenta. „Kroky Andreje Babiše ale nasvědčují tomu, že na prezidenta kandidovat bude.“

  Celé interview si můžete poslechnout zde.

  Foto: David Neff

  Miroslav Kalousek před rozhovorem pro Seznam Zprávy.

 • 17. října – Kroužkujte podle návodu podcastu Vlevo dole

  Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší nechtějí nic podcenit. Proto připravili instruktážní video, jak pro ně správně hlasovat v anketě Křišťálová Lupa.

  Tak prosíme, kroužkujte, ať nedopadnou jako Piráti:

  Nechcete volit dinosaury? A jak zajistit, aby nepropadl váš hlas? (Video: Seznam Zprávy)

 • 16. října: Přehledně a v datech, co se děje v Moravskoslezském kraji

  V kraji se prudce zhoršila covidová situace, aktuálně je nejhorší v celé republice. Datoví analytici Seznam Zpráv posbírali všechna dostupná data mapující, co se v Moravskoslezském kraji děje. Zjistili například, že v karanténě je už třetina středních a šestina základních škol; do školy nemohou chodit více než čtyři tisíce žáků.

  Podrobnosti v tomto textu:

 • 16. října: Se Zdenou Mašínovou na Mašínech

  Polovina národa je považuje za chladnokrevné vrahy, druhá za hrdiny.

  V pražském Divadle Na Jezerce měla v týdnu premiéru hra Mašíni režiséra Jana Jirků s podtitulem „Bojovali s Hitlerem, bojovali s Gottwaldem, bojovali s Havlem“. A na slavnostní uvedení hry zavítala i Zdena Mašínová, sestra Josefa a Ctirada Mašínových. Setkal se tam s ní náš redakční kolega Jaroslav Gavenda, který léta popisoval její soudní boj se státem o rodinný statek v Lošanech na Kolínsku, jenž Zdenka Mašínová nakonec vyhrála.

  Co se na statku aktuálně děje, si můžete přečíst v tomto textu. A v tomto textu Jarda Gavenda popsal další boj paní Zdeny - tentokrát o exhumaci ostatků své matky, kterou utýrali komunisté a pohřbili v masovém hrobě na Ďáblickém hřbitově.

  Foto:

  Po dlouhé době osobní setkání s paní Zdenou Mašínovou, pochvaloval si Jaroslav Gavenda.

 • 15. října: Pan Pilulka hostem Dne v byznysu

  Hostem pravidelného pořadu Den v byznysu, který je rychlým přehledem toho nejdůležitějšího, co se ve světě peněz doma i ve světě odehrálo během posledních 24 hodin, byl v pátek 15. října spoluzakladatel a šéf online lékárny Pilulka.cz Petr Kasa. Akcie společnosti vstoupily na trh START pražské burzy 26. října loňského roku a jejich hodnota vystřelila o více než 180 procent.

  V rozhovoru, který vedla moderátorka Markéta Bidrmanová, Petr Kasa popsal, kolik vstup na burzu firmě přinesl. A společně s Markétou se zasmál svému entrée, které jsme samozřejmě vystřihli. Kolegyně už byla myšlenkami o krok dál, takže ve studiu vítala místo pana Kasy pana Pilulku.

  Tady se můžete podívat na vystřiženou scénku:

 • 15. října: Vlevo dole nejlépe hodnoceným podcastem

  Máme radost! Politický podcast Seznam Zpráv Vlevo dole se drží na prvním místě v žebříčku webu České podcasty.

  Podcastu Vlevo dole uživatelé udělují průměrné hodnocení 88 %. Teď už jen předběhnout podcast Přepište dějiny v počtu udělených hodnocení…

  Foto:

  Žebříček, ze kterého máme radost.

 • 15. října: Nachystali jsme pro vás průvodce Signal Festivalem

  Fotograf Honza Mihaliček se hned v den zahájení festivalu světel vypravil do pražských ulic, takže pro vás hned po ránu máme ukázku, jak vypadá letošní ročník populárního Signal Festivalu. A kam se třeba večer, až se setmí, vypravit. Podrobnosti v této fotogalerii.

  Foto: Jan Mihaliček

  Kostel sv. Cyrila a Metoděje rozsvítil videomapping Wind od německého studia Weltraumgrafik.

 • 14. října: Čekáme na Hradě na informace o zdraví prezidenta

  Pražský hrad dnes v 16:00 uspořádá brífink ke zdravotnímu stavu prezidenta. Miloš Zeman je v nemocnici od neděle, podrobnosti zdravotního stavu nejsou známy. Na místě je reportér Seznam Zpráv Petr Švihel.

  Foto: Petr Švihel

  Čekání novinářů na tiskovou konferenci.

  (Doplněno v 16:03: Na tiskové konferenci promluvila první dáma Ivana Zemanová, stručně požádala veřejnost, aby respektovala soukromí jejího manžela. Podrobnosti v této zprávě.)

 • 14. října: Ptáme se, jak to vypadá mezi Piráty a Starosty

  Političtí reportéři Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší zjišťují u předsedy Starostů a nezávislých Víta Rakušana, jak probíhají jednání o vládě a kdo by mohl obsadit která ministerstva. Ptají se také na to, jak to teď skřípe mezi Starosty a Piráty, kteří ve volbách pohořeli. První část rozhovoru o tom, jak se bude po Babišovi čistit státní správa, vyšla ZDE. Celý rozhovor publikujeme v pátek.

  Foto: Jan Mihaliček

  Rozhovor s Vítem Rakušanem.

 • 14. října: Hostem Ptám se já byl předseda Senátu Miloš Vystrčil

  Do redakce Seznam Zpráv zavítal předseda Senátu Miloš Vystrčil, který byl hostem rozhovorového pořadu Ptám se já s moderátorkou Marií Bastlovou. Odpovídal mimo jiné na to, proč žádá hradní kancelář o prognózu prezidentova zdraví a jaké aktuální informace o stavu hlavy státu má.

  Celý rozhovor si můžete pustit ZDE.

  Foto: David Neff

  Hostem Ptám se já byl předseda Senátu Miloš Vystrčil.

 • 14. října – Seznam Zprávy jsou nejčtenějším online zpravodajstvím v Česku

  Seznam Zprávy jsou podle NetMonitoru nejčtenějším online zpravodajstvím v Česku. Následují Novinky.cz a iDnes.cz. Výsledek je spočítán jako měsíční průměr počtu reálných uživatelů za leden až září 2021.

  Reálný uživatel je metrika jednotného měření návštěvnosti českého internetu, která informuje o odhadovaném počtu skutečných čtenářů.

  Jak uvádí server MediaGuru, české zpravodajské weby si letos udržují vyšší návštěvnost. Z dat NetMonitoru vyplývá, že počet návštěv na internetových serverech v kategorii zpravodajství se meziročně zvýšil průměrně téměř o devět procent. Počet zhlédnutých stránek byl za letošní období leden až září meziročně vyšší o tři procenta.

  PořadíMédiumReální uživatelé (leden až září 2021)*
  1.Seznam Zprávy5 044 857
  2.Novinky.cz4 855 972
  3.iDnes Zpravodajství3 606 694
  4.CNN iPrima.cz3 477 363
  5.Denik.cz3 389 853
  6.Aktualne.cz3 336 512
  7.Blesk.cz - Zprávy2 150 751
  8.iRozhlas.cz1 991 656
  9.TN.cz1 970 269
  10.CT24.cz1 753 385
  11.Forum24.cz1 580 710
  12.Reflex.cz1 557 239
  13.Drbna.cz1 531 175
  14.Echo24.cz1 510 215
  15.Lidovky.cz1 448 379

  *Zdroj: NetMonitor, SPIR, Gemius, měsíční průměr za leden až září 2021, všechny platformy

 • 14. října: Fotky, jak premiér dostal třetí dávku a měnil pravidla

  Foto: David Neff

  Andrej Babiš dorazil do ÚVN. Nechal si aplikovat třetí dávku očkování proti covidu-19 a novinářům, mezi kterými nechyběl Petr Švihel ze Seznam Zpráv, řekl, že se zkrátí platnost PCR testů jako potvrzení bezinfekčnosti. Konkrétně ze sedmi dní na 72 hodin, u antigenních testů půjde o zkrácení ze tří dnů na jeden den.

  Podrobnosti v této zprávě.

 • 14. října: Jsme znovu před ÚVN, tentokrát kvůli Babišovi

  Do Ústřední vojenské nemocnice v Praze dnes zamíří premiér Andrej Babiš na třetí dávku očkování proti covidu-19. Koronavirová nákaza v Česku znovu sílí, ve středu přibylo 1 497 případů covidu, v nemocnicích je více než 400 lidí (popsali jsme zde). Chceme se premiéra ptát, jestli kabinet chystá nějaká opatření.

  Foto:

  Reportér Seznam Zpráv Petr Švihel čeká v ÚVN na Andreje Babiše.

 • 13. října: O budoucnosti potravin s moderátorkou SZ Byznys Zuzanou Hodkovou

  Věděli jste, že každý rok skončí v odpadkovém koši domácností, supermarketů a dalších provozů potravinářského průmyslu 931 milionů tun potravin? ️

  Budoucnost potravin bude hlavním tématem online kulatého stolu, který na téma plýtvání potravinami a zdravého a udržitelného stravování pořádá spolu s Provozně ekonomickou fakultou Mendelovy univerzity v Brně a dalšími partnery společnost Tesco. Akcí bude provázet Zuzana Hodková, moderátorka Byznysu na Seznam Zprávách.

  Připojit se můžete ve čtvrtek 21. října od 13:00 do 15:30, další podrobnosti zde.

 • 13. října: Jiří Paroubek má stále rád akvarijní rybičky

  Reportérka Kristina Ciroková o volebním víkendu natáčela černý den ČSSD. Nejstarší tuzemské strany, který prohrála boj o hlasy voličů a nepřekročila pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Poslanecké sněmovny. Anatomii pádu najdete v tomto videu.

  Co nás ve střižně zaujalo: Že Jiří Paroubek, který v reportáži hodnotí předvolební situaci v sociální demokracii, pořád holduje akvaristice. A má velmi podobné akvarium jako to, které figuruje na fotografii oceněné Cenou diváků na Czech Press Photo v roce 2010. Posuďte sami.

  Foto:

  Jiří Paroubek během natáčení pořadu Terén Kristiny Cirokové.

  Foto:

  Czech Press Photo 2009: fotografie Jana Zátorského „Paroubkovy rybičky“ oceněná Cenou diváků.

Sdílejte článek
Související témata: