Hlavní obsah
Online

Sledujte, co se právě děje v redakci Seznam Zpráv. Buďte s námi

Foto: Seznam Zprávy

Reportér Vojtěch Gavriněv na Malostranském náměstí v Praze, kde probíhá akce hnutí Chcípl PES.

Reklama

3. 1. 8:00
aktualizováno • včera 14:31

Střípky z redakční kuchyně. Postřehy reportérů z terénu. Informace o tom, co pro vás právě připravujeme. Zpravodajové Seznam Zpráv vám v reálném čase poodkrývají, jak vzniká naše zpravodajství.

Článek
 • 3. prosince: Amsterdam utichl, píše náš zpravodaj z Nizozemska

  Reportér Milan Rokos poslal první reportáž (zde), ve které zachytil, jak to aktuálně vypadá v Amsterdamu. Tamní vláda reagovala na prudce rostoucí počty nakažených koronavirem večerním lockdownem. Když opatření nezabrala tak, jak si kabinet představoval, čas zavíraček se ještě přitvrdil. Teď musejí bary a restaurace, kavárny i coffee shopy zavírat už v pět večer.

  Foto: Milan Rokos

  Barman Heddy z podniku De Groote Swaen: „Je to strašné. Před 14 dny jsem zavíral v osm, teď v pět… Příště mi asi řeknou, že nemám ani otevírat.“

 • 3. prosince: Seznam Zprávy se vůči Hamáčkovi nedopustily pomluvy, uvedla policie

  Národní centrála boje s organizovaným zločinem odložila trestní oznámení, které letos v květnu podal na reportéry Seznam Zpráv vicepremiér Jan Hamáček. Okolnosti jeho cesty do Moskvy naopak nadále vyšetřuje.

  Podrobnosti v přiložené zprávě:

 • 3. prosince: Ozdoby tu vyrábějí ručně od roku 1931

  Redaktorka SZ Byznys Petra Krmelová vyrazila do Dvora Králové, v tamním sklářském družstvu vyrábějí vánoční ozdoby od roku 1931. A od roku 1931 je vyrábějí stejným způsobem.

  Foto:

  Ruční výroba vánočních ozdob.

 • 3. prosince: SZ Byznys zjišťuje, jak funguje projekt Xixoio

  Kolem projektu Xixoio, který nabízí investice do digitálních tokenů, je spousta pochybností a otázek. Jdeme se na ně zeptat.

  Foto:

  Daniel Novák před sídlem společnosti Xixoio.

 • 3. prosince: Mluvili jsme s britským diplomatem o zelené budoucnosti Ostrovů i světa

  Diplomat John Murton je jedním z těch, kteří koordinují zelenou politiku Ostrovů – působí jako vyslanec pro klimatický summit COP26. Ten se v první polovině listopadu konal v Glasgow ve Skotsku. Byl to průlom, nebyl to průlom? Je ještě šance zpomalit globální oteplování? A spočítal si John Murton svou uhlíkovou stopu za cestu do Prahy? Odpovědi v tomto rozhovoru.

  Foto: Jan Mihaliček

  Redaktorka Sezam Zpráv Jola Humpálová během rozhovoru s Johnem Murtonem.

 • 2. prosince: Ptáme se budoucí ministryně

  I takto může v době pandemie vypadat komunikace s budoucí ministryní pro vědu a výzkum Helenou Langšádlovou. Rozhovor, který s političkou vedly redaktorky Martina Machová a Michaela Rambousková, si přečtete na Seznam Zprávách v příštích dnech.

  Foto:

  Rozhovor s Helenou Langšádlovou.

 • 2. prosince: Hlásí se zvláštní zpravodaj Seznam Zpráv z Nizozemska

  Nizozemsko je jednou z prvních zemí, kde se objevila nová covidová mutace pocházející z JAR. O tom, jak vypadají zdejší covidové restrikce, se už brzy dočtete v reportážích našeho kolegy Milana Rokose. Ve čtvrtek přistál v Amsterodamu.

  Foto:

  Reportér zahraniční rubriky Milan Rokos. V první reportáži, kterou pro vás chystá, chce popsat, jak to chodí v obchodech, restauracích a klubech v Amsterdamu.

 • 2. prosince: Jak to teď chodí na dispečinku pražské záchranky

  Nejen lékaři v nemocnicích, i záchranáři pracují na doraz. Reportérka Eva Soukeníková se vydala na reportáž přímo na dispečink Zdravotnické záchranné služby hl. města Prahy. Sem se lidé dovolají, když vytočí linku 155, a tady se rozhoduje, kdy a kam vyrazí záchranka. S covidem je všechno komplikovanější, více o tom v reportáži na SZ v následujících dnech.

  Foto:

  Reportérka Eva Soukeníková v místnosti, kde je dispečink pražské záchranné služby.

 • 2. prosince: Budoucí ministr financí mluví se SZ Byznys

  Do studia Burza přišel budoucí ministr financí Zbyněk Stanjura. V rozhovoru se Zuzanou Kubátovou kromě jiného řešili, jak bude vypadat český rozpočet na rok 2022.

  Foto:

  Zbyněk Stanjura a Zuzana Kubátová ve studiu Burza.

 • 2. prosince: Seznam Zprávy mají novou zástupkyni šéfredaktora

  Na uvolněné místo zástupce šéfredaktora nastoupila novinářka Petra Benešová, která má zkušenosti z rozhlasové, televizní, internetové i novinové žurnalistiky. Do Seznam Zpráv se vrací po dvouleté přestávce.

  „Petra je výborná novinářka a skvělá kolegyně. Ve své kariéře získala řadu cenných zkušeností a jsem rád, že je nyní uplatní v naší redakci. Na spolupráci s ní se moc těším,“ říká šéfredaktor Seznam Zpráv Jiří Kubík.

 • 2. prosince: Nejen nadávky, do nemocnic míří i dobroty na důkaz díků

  Do nemocnic v těchto dnech nemíří jen nadávky. Reportéři Seznam Zpráv Tomáš Svoboda a Kristýna Férová dnes ve FN Brno připravují reportáž o dárcích, které bezděčně dělají radost přetíženým zdravotníkům. Míří tam chlebíčky, káva či různé zdravé potraviny.

  Foto:

  Něco dobrého jako poděkování pro zdravotnický personál ve FN Brno.

 • 1. prosince: Reportérky natáčejí další díl podcastu Checkpoint. Bude o Číně

  Redakce přešla kvůli aktuální covidové vlně částečně na režim home office, ale to nás nezbrzdí v tom, abychom pro vás připravovali oblíbené podcasty.

  Takhle to vypadalo, když ve středu natáčela Jolka Humpálová svůj Checkpoint s kolegyní ze zahraniční redakce Danielou Kučerovou. Soustředily se na Čínu, zejména na stále aktuální aféru kolem čínské tenistky Pcheng Šuaj.

  Checkpoint si budete moci pustit ve čtvrtek 2. prosince na webu Seznam Zpráv, nebo ve svých oblíbených aplikacích.

  Foto:

  Jolana Humpálová a Daniela Kučerová natáčejí Checkpoint o Číně.

  Foto:

  Viděno z druhé strany.

 • 1. prosince: Šéf České spořitelny ve Studiu Burza

  Do Studia Burza dorazil šéf České spořitelny Tomáš Salomon. Mluvili jsme o hypotékách a cestě české ekonomiky z covidové pandemie. Rozhovor čtěte už brzy na SZ Byznys.

  Foto:

  Generální ředitel České spořitelny Tomáš Salomon (vpravo) a šéfredaktor SZ Byznys Martin Jašminský ve studiu Burza.

 • 1. prosince: Chybí vám podcast Ve vatě? Pusťte si krátkou verzi

  Investiční podcast Ve vatě, který připravují novinářka Seznam Zpráv Markéta Bidrmanová a bývalý bankéř Radovan Vávra, vychází jednou za 14 dní.

  Právě dvoutýdenní frekvence je zatím jediná věc, kterou posluchači oblíbenému podcastu vyčítají. Proto jsme se v mezidobí rozhodli připravovat i krátký videoformát Rychlá vata, kde Radovan Vávra odpovídá na vaše otázky – a že jich chodí opravdu hodně.

  Máte také dotaz ohledně vašich osobních financí a investic? Pošlete ho na e-mail audio@sz.cz nebo pište na Twitter s hashtagem #Vevate.

 • 1. prosince: Jsme u schvalování covidových podpor

  Poslanci na mimořádné schůzi hlasují o tom, kolik peněz budou dostávat lidé v karanténě a izolaci. Jde o první zákony, které vláda Andreje Babiše nese do Sněmovny, v níž nemá většinu. Dění sledují redaktoři Michaela Rambousková a Jaroslav Gavenda.

  Foto:

  Novináři připravení na Tomia Okamuru.

 • 1. prosince: Sledujeme, jak se podávají monoklonální protilátky

  Reportérka Daniela Přádová a fotograf Jan Mihaliček byli ve středu za pacienty, kteří dostávají monoklonální protilátky ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Jak celý proces probíhá a co říkají na dostupnost drahého léku sami pacienti? To vše už brzy na Seznam Zprávách, samozřejmě včetně fotografií.

  Foto:

  Reportérka Daniela Přádová a fotograf Jan Mihaliček.

 • 1. prosince: Jak rozhodne Ústavní soud o domácích porodech?

  Náš brněnský reportér Tomáš Svoboda je dnes v budově Ústavního soudu, kde sleduje jednání týkající se domácích porodů. Podrobnosti nabídneme v článku, který vyjde hned, jakmile soud rozhodne.

  Foto:

  Reportér Tomáš Svoboda.

 • 30. listopadu: V Mělníku na vánočních trzích

  O soudu s paní, která kvůli své důvěřivosti přišla o dům, napíše reportér Petr Švihel v nejbližších dnech. Protože se ale odehrával v Mělníku, stavil se na místních trzích, o kterých kolují tamtamy, že fungují i přes zákaz.

  Realita? „V úterý odpoledne byl otevřený jen jeden stánek. Paní, která prodává lahvové pivo a nápoje, říká, že je tu celoročně. A že se na advent přidalo pár stánků navíc, které jsou teď ale zavřené. Říká také, že tomu nerozumí, proč by trhy neměly být a restaurace třeba můžou. Do Mělníku na trhy prý lidi nejezdí jak do Prahy a jsou jen pro místní,“ popsal reportér.

  Foto:

  Reportér Petr Švihel

 • 30. listopadu: Fotoreportér David Neff na mimořádně silné reportáži

  Fotoreportér David Neff pořídil sérii snímků, které dokumentují vyčerpání zdravotníků v nemocnici v Prostějově zahlcené pacienty s covidem. Někteří předtím, než skončí na plicní ventilaci, zdravotníkům nadávají.

 • 30. listopadu: Míříme na první tiskovku dvou premiérů

  Reportér Seznam Zpráv Jaroslav Gavenda bude v 10:30 na tiskové konferenci na Úřadu vlády, kde k tématu očkování vystoupí končící předseda vlády Andrej Babiš spolu s novým premiérem Petrem Fialou. Jedná se o jejich vůbec první společnou tiskovou konferenci.

  Foto:

  Reportér Jaroslav Gavenda.

Sdílejte článek
Související témata:

Hlavní zprávy