Hlavní obsah

Den v byznysu: Český vstup na londýnskou burzu začal neslavně

Pusťte si pořad Den v byznysu. (Video: Eva Moniová, Seznam Zprávy)

 

Reklama

8. 10. 17:10

Rychlý přehled nejdůležitějších událostí, které se v byznysu odehrály doma i ve světě v pátek 8. října.

Článek

Český Eurowag vstoupil na londýnskou burzu

Česká společnost Eurowag vstoupila na londýnskou burzu. Její akcie ale zahájily obchodování desetiprocentním propadem, když z hodnoty 150 pencí spadly na 135 pencí za akcii. Eurowag nabídl 113 milionů akcií, což znamená hrubý výnos kolem pěti miliard korun.

Proti sazbám byli dva členové rady ČNB

Členové bankovní rady České národní banky Aleš Michl a Oldřich Dědek minulý týden hlasovali proti zvýšení úrokových sazeb, vyplývá to ze zveřejněného záznamu jednání. Zbylých pět členů hlasovalo pro zvýšení základní sazby o tři čtvrtiny procentního bodu na jeden a půl bodu.

Hlídač energetiků prošetřuje distributory – kvůli nekalému jednání

Energetický regulační úřad prošetřuje dodavatele energií. Úřad podezřívá společnosti Bohemia Energy a Europe Easy Energy z užití zakázaných nekalých obchodních praktik. Šetří také společnost Lumius, která podle něj nečekaně ukončuje smlouvy na dodávky plynu.

Maloobchodní tržby dál setrvale rostou

Obchodníkům rostou tržby už půl roku v řadě. V srpnu meziročně vzrostly o čtyři celá a jednu desetinu procenta, uvádí data Českého statistického úřadu.

Největší růst zaznamenaly e-shopy, jejich tržby meziročně rostly o víc než pětinu. Kromě nich vykázaly zvýšení všechny typy specializovaných nepotravinářských prodejen. Nejvíce obchody s výpočetní technikou a s výrobky pro domácnost, zejména se stavebními materiály.

Přehled událostí z byznysu z předchozích dní si pusťte v rychlém videu ZDE, pokud chcete rychlý přehled dnešních ekonomických zpráv, přejděte SEM a pokud vás byznys opravdu zajímá a chcete vidět jeho špičkovou podobu, podívejte se SEM.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované