Hlavní obsah

Festivalové léto 2019: Kam vyrazit?

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto.

9. 7. 2019 8:30

Léto a festivaly patří k sobě. V České republice se jich koná spousta a během celého léta je navštíví desetitisíce lidí, kterým se představí stovky účinkujících.

Článek

Každoročně v létě začíná v Česku letní festivalová sezóna plná skvělé hudby, dobrého jídla, pití, ale i filmů. Ty největší světové hvězdy vystoupí na pódiích tuzemských festivalů, známí režiséři představí své filmy a návštěvníci food festivalů mají možnost ochutnat jídlo z celého světa. Jaké jsou ty největší festivaly, kterým byste se neměli v létě vyhnout?

Filmové festivaly

Milovníci filmu si v letních měsících také naleznou své. Ať už se jedná o prestižní Mezinárodní festival v Karlových varech nebo o Letní filmovou školu v Uherském Hradišti.

Karlovy Vary

Pro filmové nadšence jsou jako stvořené Karlovy Vary, kde se každoročně koná Mezinárodní filmový festival. Patří k nejprestižnějším filmovým festivalům ve střední a východní Evropě. Každý rok se zde představí filmové hvězdy i režiséři z celého světa, kteří divákům představí přes sto filmů.

Letní filmová škola

45. Letní filmová škola v Uherském Hradišti se koná od pátku 26. července do neděle 4. srpna. Filmové projekce probíhají v sedmi sálech, kde je vstup pouze s akreditací nebo vstupenkou a ve dvou letních kinech, která jsou přístupná zdarma. Spolu s Mezinárodním festivalem v Karlových Varech patří mezi největší přehlídky filmů v České republice. Mezi letošními hosty budou významní představitelé česko-slovenské kinematografie, například režisér Hynek Bočan nebo herec Milan Lasica.

Letní filmová škola není jen film, návštěvníci se mohou těšit na spoustu doprovodného programu. Ať už se jedná o koncerty, divadlo, party, výstavy, dětský herní stan, herní zóna pro dospělé nebo literární program.

Akreditace a vstupenky si můžete zakoupit na webových stránkách Letní filmové školy.

Hudební festivaly

Každý rok v létě se podaří dostat do České republiky ty největší hudební hvězdy, aby se mohly představit českému publiku. Mezi největší festivaly v Česku patří například Rock for People, Hrady CZ, Colours of Ostrava a další.

Rock for People

Festivalpark Hradec Králové hostil už 25. ročník jednoho z největších rockových festivalů v Česku. Vystoupily zde hvězdy jako Bring Me The Horizon, Kodaline, Rudimental, Tommy Cash, Franz Ferdinand a další.

Hrady CZ

Už popatnácté se festival Hrady CZ vrací zpátky na české a moravské historické památky. Představí se v osmi krajích a startuje už 12. července ve Středočeském kraji na hradě Točník.

Colours of Ostrava

Festival Colours of Ostrava čeká v letošním roce už 18. ročník. V areálu v Dolních Vítkovicích se představí více než sto kapel, těšit se můžeme například na legendární The Cure nebo na Florence and The Machine.

Sázavafest

Okolí řeky Sázavy přivítá už po devatenácté open air festival Sázavafest. Mimo toho nejlepšího z Česka a Slovenska přicestují z Nizozemska legendární Twenty 4 Seven. Sázavafest startuje už 25. července.

Let It Roll

Největší drum and bassový festival na světě Let It Roll se letošní léto opět vrací na letiště Milovice. Ve třech dnech se tu představí hvězdy světového drum and bassu. Let It Roll začíná ve čtvrtek 1. srpna a končí v sobotu 3. srpna.Těšit se můžete na Chase & Status, Andy C, Camo & Krooked, Dimension, High Contrast, Pendulum, Wilkinson, Sub Focus a mnoho dalších. Vstupenky jsou ke koupi na webových stránkách festivalu.

Festival Let It Roll se objevil už v roce 2002, kdy šlo pouze o sérii klubových akcí, rostoucí zájem návštěvníků pak vedl k přesunu do pražských továrních hal. V roce 2008 se organizátoři rozhodli pořádat nejen zimní halové akce, ale také letní open air festival, který se koná až dodnes.

Brutal Assault

Jeden z největších metalových festivalů v Evropě Brutal Assault opět v Jaroměři představí na třech pódiích přes osmdesát kapel, které přicestují z celého světa. Už 24. ročník se koná od 7. do 10. srpna v prostoru vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře.

Těšit se můžete například na kapely Napalm Death, Meshuggah, Carcass, Therion, Godflesh, Anthrax a spoustu dalších.

Vstupenky jsou už vyprodané, ale na oficiální události na Facebooku můžete mít štěstí a lístek od někoho sehnat.

Festival se konal poprvé už v roce 1996 a od té doby často měnil místo. V roce 2007 ale našel zázemí v prostorách vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře, kde zůstal dodnes.

Hip Hop Kemp

Pokud máte rádi hip hop a rap, tak byste neměli chybět ve Festivalparku v Hradci Králové, kde se letos koná už 18. ročník mezinárodního festivalu Hip Hop Kemp. Ten startuje 15. srpna a největší hvězdou bude americký raper Tech N9ne.

Mácháč

19. ročník největšího beach open air festivalu v Česku se koná 23. a 24. sprna na pláži Klůček u Máchova jezera ve městě Doksy. Festival Mácháč se zaměřuje především na elektronickou taneční hudbu, na minulých ročnících vystoupily hvězdy taneční hudby jako je Tiësto, Hardwell, Paul van Dyk nebo Armin van Buuren. Každoročně si cestu na Mácháč najde až 10 tisíc milovníků taneční hudby.

V letošním roce vystoupí například Enrico, Michael Burian, Marcelo K2, Džejár, Niko W, Roxtar a spousta dalších.

Dvoudenní vstupenka stojí do 31. července 1 590 Kč, od 1. srpna pak 1 790 Kč a na místě je cena 2 000 Kč. Lze zakoupit i vstupenky jednodenní, v první vlně stojí páteční 1 190 Kč a sobotní 890 Kč. S průkazem ZTP je sleva 30 % ze vstupného a pro držitele ZTP/P je sleva 50 %, doprovod platí plnou cenu. Vstupenky můžete zakoupit zde.

Gastro a food festivaly

Pokud máte rádi dobré jídlo a pití, neměli byste si nechat ujít některý z food festivalů nebo gastro akcí. Letošní léto jich nabídne spoustu a konají se v hlavním městě i po celém Česku.

Reklama

Doporučené