Hlavní obsah

Festivalové léto 2020: Kam vyrazit?

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto.

Reklama

9. 7. 2019 8:30
aktualizováno • 6. 3. 2020 17:53

Léto a festivaly patří k sobě. V České republice se jich koná spousta a během celého léta je navštíví desetitisíce lidí, kterým se představí stovky účinkujících.

Článek

Kvůli koronaviru se letos velké festivaly neuskuteční

Každoročně v létě začíná v Česku letní festivalová sezona plná skvělé hudby, dobrého jídla, pití, ale i filmů. Ty největší světové hvězdy vystoupí na pódiích tuzemských festivalů, známí režiséři představí své filmy a návštěvníci food festivalů mají možnost ochutnat jídlo z celého světa. Jaké jsou ty největší festivaly, kterým byste se neměli v létě vyhnout?

Filmové festivaly

Milovníci filmu si v letních měsících také najdou své. Ať už se jedná o prestižní Mezinárodní festival v Karlových Varech nebo o Letní filmovou školu v Uherském Hradišti.

Karlovy Vary

Pro filmové nadšence jsou jako stvořené Karlovy Vary, kde se každoročně koná Mezinárodní filmový festival. Patří k nejprestižnějším filmovým festivalům ve střední a východní Evropě. Každý rok se zde představí filmové hvězdy i režiséři z celého světa, kteří divákům představí přes sto filmů.

Tento rok už to bude 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Uskuteční se od čtvrtka 3. července a skončí 11. července 2020.

Letní filmová škola

46. ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti se koná od pátku 24. července a skončí 2. srpna 2020. Akreditace a vstupenky budou v prodeji od května 2020.

Filmové projekce probíhají v sedmi sálech, kde je vstup pouze s akreditací nebo vstupenkou a ve dvou letních kinech, která jsou přístupná zdarma. Spolu s Mezinárodním festivalem v Karlových Varech patří mezi největší přehlídky filmů v České republice.

Hudební festivaly

Každý rok v létě se podaří dostat do České republiky ty největší hudební hvězdy, aby se mohly představit českému publiku. Mezi největší festivaly v Česku patří například Rock for People, Hrady CZ, Colours of Ostrava a další.

Rock for People

18. června startuje jeden z největších rockových festivalů v Česku – Rock for People. Hlavním tahákem jsou Green Day, Fall Out Boy, Sum 41 nebo The 1975.

Hrady CZ

16. ročník festivalu, který postupně navštíví osm českých a moravských památek, začne 10. července na hradě Točník, který se nachází ve Středočeském kraji. Vystoupí zde Tomáš Klus, Marek Ztracený, Divokej Bill, UDG a další.

Colours of Ostrava

V areálu Dolních Vítkovic se na 19. ročníku Colours of Ostrava od 15. července představí hvězdy jako The Killers, Twenty One Pilots, LP nebo Martin Garrix.

Sázavafest

Open air festival Sázavafest oslaví v létě 20. výročí. Na pódiu v areálu zámku Světlá nad Sázavou se od 23. do 25. července vystřídají Čechomor, Monkey Business, Mikolas Josef, legendární Olympic a spousta dalších.

Hip Hop Kemp

19. ročník hip hopového festivalu Hip Hop Kemp, který každoročně navštíví tisíce návštěvníků, kterým pořadatelé představí ty nejlepší tuzemské a zahraniční interprety, zatím nemá jasné místo konání. Pořadatelé po 17 letech opustili Hradec Králové a nové místo konání festivalu zatím tají.

Hip Hop Kemp byl opakovaně zařazen mezi 50 nejlepších festivalů světa podle americké televizní stanice CNN.

Letošní ročník Hip Hop Kempu začíná ve čtvrtek 20. srpna a potrvá do soboty 22. srpna 2020.

Vstupenky

Klasická vstupenka – 1 400 Kč

Klasická vstupenka s kempem – 1 650 Kč

VIP vstupenka – 2 600 Kč

Autokemp (220V) – 2 500 Kč

Let It Roll

Největší drum and bassový festival na světě Let It Roll se letošní léto opět vrací na vojenské letiště Milovice. Ve třech dnech se tu představí hvězdy světového drum and bassu. Vše vypukne ve čtvrtek 30. července a skončí v sobotu 1. srpna 2020.

Vystoupí například Sub Focus, Pendulum, Dimension, A.M.C, B-Complex nebo Andromedik a spousta dalších.

Vstupenky jsou ke koupi na webových stránkách festivalu.

Festival Let It Roll se objevil už v roce 2002, kdy šlo pouze o sérii klubových akcí, rostoucí zájem návštěvníků pak vedl k přesunu do pražských továrních hal. V roce 2008 se organizátoři rozhodli pořádat nejen zimní halové akce, ale také letní open air festival, který se koná až dodnes.

Brutal Assault

Jeden z největších metalových festivalů v Evropě Brutal Assault oslavuje 25 let. V Jaroměři se představí Mercyful Fate, While She Sleeps, Fever 333, As I Lay Dying, Cradle Of Filth, Shadow Intent a desítky dalších. Vše odstartuje ve středu 5. srpna 2020 a potrvá až do soboty.

Mácháč

20. jubilejní ročník největšího beach open air festivalu v Česku se koná od pátku 21. srpna do soboty 22. srpna.

Festival Mácháč se zaměřuje především na elektronickou taneční hudbu, na minulých ročnících vystoupily hvězdy taneční hudby jako je Tiësto, Hardwell, Paul van Dyk nebo Armin van Buuren. Každoročně si cestu na Mácháč najde až 10 tisíc milovníků taneční hudby.

V letošním roce vystoupí například Afrojack, Blastoyz, Paul Kalkbrenner, Salvatore Ganacci, Brennan Heart, Chocolate Puma a spousta dalších interpretů, které pořadatelé postupně odhalují.

Kompletní informace nejen o vstupenkách naleznete na webových stránkách festivalu.

Letní Letná

Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla, to je Letní Letná. Festival, který již 16 let představuje českému publiku ty nejlepší zahraniční soubory a podporuje rozvoj domácí scény.

Letošní 17. ročník se koná od čtvrtka 13. srpna do pondělí 31. srpna již tradičně v Letenských sadech.

Veškeré informace o vstupenkách a hlavních hvězdách, které pořadatelé postupně odhalují naleznete na webových stránkách festivalu.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené