Hlavní obsah

Juncker zatancoval před svým proslovem. Novináři spekulovali o narážce na tanečky Mayové

Jean-Claude Juncker zatancoval před řečnickým pultíkem. (Video: Jolana Humpálová, Reuters)

 

Reklama

8. 10. 2018 22:54

Britská premiérka by se však nejspíš stejně příliš neurazila, neboť minulý týden před proslovem v Birminghamu parodovala sama sebe za zvuku Dancing Queen kapely ABBA.

Článek

Britská média si všímají kuriózního momentu ze začátku proslovu předsedy Evropské komise Jeana-Claudea Junckera k Evropskému výboru regionů. Šéf EK v pondělí předvedl za řečnickým pultíkem krátký taneček připomínající nedávný nástup britské premiérky Theresy Mayové na pódium na závěr konference Konzervativní strany. Mluvčí EK však odmítl, že by z Junckerovy strany šlo o vtip na účet Mayové.

Britská premiérka by se však zřejmě příliš neurazila, neboť minulý týden před proslovem v Birminghamu parodovala sama sebe za zvuku Dancing Queen kapely ABBA. Šlo o sebeironickou reakci na posměšné komentáře, které se vyrojily během její srpnové cesty po Africe, v rámci níž se vícekrát pokusila zapojit do tance s tamní mládeží.

Junckerův moment taneční improvizace přišel poté, co se chystal začít mluvit k sálu v Bruselu, avšak zahájení projevu musel na chvíli odložit, protože z reproduktorů stále zněla hudba. Předseda EK nejdříve zaraženě vzhlédl od svých poznámek, načež pozvedl ruce a několikrát se zavlnil do rytmu stylem, který neměl daleko od robotických pohybů Mayové. Hudba ihned skončila, k hlasitému smíchu publika to ale stačilo. Juncker reagoval širokým úsměvem.

„Opravdu Juncker při projevu k výboru regionů zesměšňuje tanec Mayové na píseň ABBA? Já říkám, že ano,” hodnotil na Twitteru bruselský zpravodaj britského deníku The Daily Telegraph James Crisp.

„Klid, Jamesi. Jaký by to byl život bez písní nebo tance?” reagoval mluvčí EK Margaritis Schinas, přičemž použil frázi ze skladby Thank You for the Music právě od ABBA. „Nebylo to namířeno proti nikomu, (byla to) improvizace v momentě, kdy stále hrála hudba a on nemohl začít hovořit,“ dodal Schinas s tím, že Juncker respektuje Mayovou a dokazuje to veřejnými výroky i konkrétními kroky.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované