Hlavní obsah

„Šílený vandalský čin.“ Kdosi poničil výstavu o Horákové

Foto: Jiří Pospíšil

„Takto zostudit památku obětí komunistické totality je pro mě naprosto nepochopitelné,“ uvedl Jiří Pospíšil, předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových – Museum Kampa.

Reklama

10. 8. 2020 11:02

V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50. let v pražském parku Kampa. Případem se zabývají policisté.

Článek

Vandalové se podle nich mohli dopustit trestného činu poškození cizí věci, za který v případě odsouzení hrozí až roční vězení. Na Twitteru o tom informovala policie a Jiří Pospíšil, předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových – Museum Kampa.

„Odsuzuji tento šílený vandalský čin. Ukazuje se bohužel, že některým lidem není nic svaté. Takto zostudit památku obětí komunistické totality je pro mě naprosto nepochopitelné,“ uvedl Pospíšil. Policejní mluvčí Hana Křížová řekla, že byly zničeny čtyři tabule. Muzeum podle ní předběžně vyčíslilo škodu na 10 000 až 20 000 korun.

Foto: Jiří Pospíšil

Na deseti panelech jsou dobové fotografie i historické dokumenty o rehabilitaci političky z roku 1989. Horáková byla oběšena před 70 lety, 27. června 1950.

Policie zatím podle Křížové nikoho nezdržela. Policisté věc prověřili na místě a nyní budou studovat kamerové systémy a hledat svědky.

Výstava, která připomíná život političky Milady Horákové a zinscenovaný proces s ní i dalšími odsouzenými, byla na Kampě slavnostně zahájena 27. června. Na deseti panelech jsou dobové fotografie i historické dokumenty o rehabilitaci političky z roku 1989. Horáková byla oběšena před 70 lety, 27. června 1950. Byla jedinou ženou, kterou komunistická justice nechala z politických důvodů popravit.

Reklama

Doporučované