Hlavní obsah

Zloděj zlodějský, zase vožralej! Komu teď bude Babiš nadávat?

Foto: Profimedia.cz, Seznam Zprávy

Vlevo dole, tentokrát se speciálním hostem Jindřichem Šídlem, rozebírá ohlášený odchod Miroslava Kalouska i opoziční šachy.

Reklama

15. 7. 2020 12:00
Článek

Velké rojení v české politice: Kalousek se Schwarzenbergem se stahují a mezi opozičními stranami vrcholí námluvy, kdo s kým půjde společně do voleb.

Asi si vzpomenete na emotivní hádku mezi Andrejem Babišem a Miroslavem Kalouskem v Poslanecké sněmovně z července 2017 před hlasováním o důvěře vládě. „Pane premiére, děláte všechno, co normální chlap nedělá. Bojíte se lidí s jinými názory, kňouráte, fňukáte, křivě přísaháte na zdraví svých dětí, podvádíte a kňučíte. Vy nejste chlap,“ pálil Kalousek z TOP 09. „Je zase ožralej jako obyčejně. Zloděj, zlodějský. Nebudeš mě urážet a nebudeš mluvit o mých dětech!“ neudržel se šéf hnutí ANO.

Nebude Babišovi chybět hlavní soupeř, který může úplně za všechno? Premiér si bude muset najít nový terč, když teď Miroslav Kalousek oznámil, že nebude kandidovat ve sněmovních volbách v roce 2021. A spolu s ním i Karel Schwarzenberg.

„Já myslím, že Miroslav Kalousek už prostě nevidí cestu dál. Už ví, že lepší to nebude. TOP 09 je jeho dítě, které míří nezadržitelně dolů, a on ví, že už s tím sám nic nedokáže udělat,“ míní komentátor Seznam Zpráv Jindřich Šídlo. „Topka je strana spjatá s jistou dobou, byla znakem změny, měla úžasný start. Když si ale do názvu dáte rok vzniku, tak je problematické tomu dávat o deset let později nový obsah.“

Co znamená odchod dvou z nejviditelnějších tváří nejen TOP 09, ale celé české polistopadové politiky? A jak to souvisí s chystanou koalicí opozičních stran, jež se chtějí dát dohromady?

To vše v aktuální epizodě podcastu Vlevo dole probírá Václav Dolejší se speciálním hostem a největším pamětníkem polistopadové politiky Jindřichem Šídlem. Pusťte si ji v přehrávači v úvodu článku.

Vlevo dole

Podcast Václava Dolejšího (@VacDol) a Lucie Stuchlíkové (@StuchlikovLucie), politických reportérů Seznam Zpráv, o české politice nejen vlevo dole, ale také vpravo nahoře. A občas i uprostřed, ale hlavně s nadhledem.

Politické kauzy, problémy tradičních stran, historky ze zákulisí volebních sjezdů i Sněmovny. Každou středu na Seznam Zprávách, na Spotify, v Apple Podcasts a dalších aplikacích.

Kompletní archiv dílů Vlevo dole najdete tady, další podcasty a audia Seznam Zpráv tady. Svoje podněty, připomínky nebo tipy posílejte na e-mail audio@firma.seznam.cz.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované