Obrazem: Jizerská padesátka. Dorazily tisíce amatérů i zlatá olympionička

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Na každý nový článek vám budeme posílat upozornění do emailu.

O tradiční závod je velký zájem i mezi amatérskými běžci.

Na hlavní i doprovodné tratě tradičního běžkařského závodu se letos přihlásilo přes devět tisíc závodníků. 56. ročník Jizerské padesátky tak v účasti překonal svůj loňský rekord.

Hlavní padesátikilometrová trať s kapacitou 4800 lidí byla pro letošní ročník vyprodaná. Hladký průběh závodu zajišťovalo přes sto dobrovolníků.

První ročník Jizerské padesátky se konal v roce 1968 a sloužil jako součást zimní přípravy horolezců na další sezonu. Během 70. let pak postupně získával na popularitě a na sklonku milénia byl zařazen do světové ligy dálkových běhů.

Každoročně se ho kromě amatérských závodníků účastní také světová špička. Na prvním místě se letos umístil Nor Kasper Staadas. Z českých běžců byla nejrychlejší Sandra Schützová a Jan Šrail.