Hlavní obsah
Online

Online z Tokia: Kam je novinářům vstup zakázán

Foto: David Neff, Seznam Zprávy

Tokijské ulice před pandemií působily až neprostupně. Takový obrázek dnes neuvidíte.

Reklama

23. 7. 12:00
aktualizováno • 8. 8. 13:08

V Tokiu probíhá olympiáda jako žádná jiná. Odložená o rok kvůli pandemii. Bez diváků. Se sportovci uzavřenými do bezpečnostních bublin a testy na každém kroku. Z dějiště píší reportéři Seznam Zpráv Jaroslav Gavenda a David Neff.

Článek
 • V tomto online blogu najdete postřehy, články a fotografie reportérů Seznam Zpráv z Tokia.
 • Jak vypadá život mimo olympijskou vesnici si projděte v autorské galerii:
 • Fotografie z prvního týdne olympiády

 • Tenistka Vondroušová jde do finále

  Dopoledne čeká českou tenistku Markétu Vondroušovou finále tenisové dvojhry. O zlato se utká s Belindou Bencicovou ze Švýcarska.

 • Hoši, děkujeme! Tak vypadalo přivítání Prskavce a Krpálka na hotelu

 • Krátký rozhovor s vítězným Krpálkem: Proč se na úplný konec bál trapasu?

  Nejdříve klečení na tatami, poté výkřik radosti a následoval rozběh za trenérem Petrem Lacinou, kterého nakonec vyzvedl do výšky. To byly první okamžiky nejúspěšnějšího judisty v české historii Lukáše Krpálka v hale v Tokiu poté, co ve finále porazil Gruzínce Gurama Tušišviliho.

  A co řekl novinářům? Například to, že se bál trapasu, když přebíral zlatou medaili. „Člověk si musí nasadit medaili na krk sám, je to divné. Musím říct, že jsem se obával, aby mi nespadla. Prolétlo mi hlavou, že mi nesmí spadnout, že by to byl trapas.“

  S čím dalším se svěřil, zjistíte v přiloženém odkaze:

 • Atmosféra po výhře Lukáše Krpálka: Máme husí kůži

  Co se dělo po vítězství Lukáše Krpálka v soutěži judistů nad 100 kg, popisuje přímo z místa Jaroslav Gavenda: „Neuvěřitelná atmosféra v Tokiu, kde si před chvílí nasadil sám na krk zlatou medaili judista Lukáš Krpálek. Několik Japonců nám tady gratuluje k obrovskému úspěchu. Během české hymny měl člověk husí kůži.“

  Reportáž pro vás připravujeme, teď alespoň fotografie od Davida Neffa.

  Foto: David Neff

  Vítězné gesto českého judisty.

  Foto: David Neff

  Lukáš Krpálek zlatý. Medaili si samozřejmě, jak praví protiepidemická opatření na OH, nasadil sám.

 • Zlato! Judista Krpálek podruhé vyhrál na olympiádě

  Před pěti lety v Riu bral zlatou medaili za vítězství v kategorii do 100 kilogramů. A teď v Tokiu vybojoval zlatou v kategorii nad 100 kg.

  Český judista Lukáš Krpálek to dokázal. Ve finále porazil Gruzínce Gurama Tušišviliho.

 • Krpálek postupuje. Co řekl před finálovým zápasem?

  Semifinálový souboj Lukáše Krpálka a Japonce Hisajošiho Harasawy se protáhl, v základním čtyřminutovém limitu se nerozhodlo. Vítěze tak určilo až golden score. Duel byl velmi vyrovnaný, Krpálek na soupeře zkoušel řadu technik. Dlouho se mu nedařilo, až v osmé minutě nasadil Japoncovi osoto-gari a získal wazari.

  A tohle řekl novinářům před finálovým zápasem: „Ze zápasu jsem měl obavy. Možná bylo vidět, že začátek zápasu byl pasivní. Oba jsme se báli cokoliv udělat. Vyplatilo se počkat. I přesto, že je medaile už na krku, chci dát do zápasu všechno a dokázat ještě víc.“

Sdílejte článek